Piłkarki Pogoni Zduńska Wola rozgromiły przeciwniczki ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
Piłkarki Pogoni Zduńska Wola wygrały 5:0 z Królewskimi Płock
Piłkarki Pogoni Zduńska Wola wygrały 5:0 z Królewskimi Płock fot. Krzysztof Kochelak
Kolejny zwycięski mecz mają na swoim koncie zduńskowolskie piłkarki. Na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz II kolejki 3 Ligi Kobiet z zespołem Królewskich Płock.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - KRÓLEWSCY PŁOCK 5:0 (0:0)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec - Wiktoria Szymczak, Julia Szymczak, Natalia Zwierzychowska , Patrycja Okoń - Anna Bergier, Paulina Marcińska, Natalia Barton (55' Milena Terka), Patrycja Piekarska (76'Weronika Sobczak) - Justyna Kubik (80' Angelika Kajdana), Martyna Szymczak
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

KRÓLEWSCY PŁOCK
Marta Hućko - Natalia Borowska, Klaudia Stradomska, Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska - Maja Zielińska, Oliwia Gołębiewska, Aleksandra Synowiec, Oliwia Stasińska (85' Natalia Marciniak) - Aleksandra Zając (75' Aleksandra Bielicka), Julia Asakowska (68' Julia Janiszewska)
Trener drużyny: Adrian Piankowski
Kierownik drużyny: Maciej Hućko

Po wygranym w ubiegłą środę meczu finałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski z Astorią Szczerców Junior, drużyna "Pogonistek" rozegrała pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020/21 z zespołem z Płocka.
Do meczu gospodynie przystąpiły bez kontuzjowanych Katarzyny Borowiec, która zgłosiła uraz na rozgrzewce przedmeczowej oraz Karoliny Karpińskiej (kontuzja w meczu pucharowym), Julity Torzewskiej oraz Sylwii Marcińskiej (obowiązki w pracy).
Od początku spotkania szansę gry otrzymała szesnastoletnia Natalia Barton i to ona już w 4 minucie meczu miała wyborną sytuację na strzelenie bramki, ale jej strzał minął prawy słupek bramki gości. Młoda zawodniczka Pogoni w 13 minucie miała kolejną dobrą sytuację, ale jej strzał nogami wybroniła bramkarka z Płocka Marta Hućko. W dalszej części gry pomimo lekkiej przewagi gospodyniom nie udało się strzelić bramki, a drużyna z Płocka próbowała swoich szans w grze z kontrataku. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej odsłonie meczu już w 46 minucie mocno z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką bramki gości uderzała Anna Bergier.

Worek z bramkami otworzył się w 65 minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym do odbitej piłki dobiegła Justyna Kubik i płaskim strzałem z dwunastu metrów pokonała bramkarkę gości.

Kolejną bramkę dla "Pogonistek" strzeliła Anna Bergier wykorzystując rzut wolny pośredni za zagranie piłki ręką przez bramkarkę oddając precyzyjny strzał z 6 metrów pomiędzy zawodniczkami ustawionymi w murze na linii bramkowej. Chwilę później wynik meczu na 3:0 strzałem z kilku metrów podwyższa Martyna Szymczak wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Anny Bergier. Najpiękniejsza bramka tego meczu padła w 82 minucie po pięknym strzale Julii Szymczak z przed pola karnego po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki gości. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik meczu pokonując bramkarkę z Płocka technicznym strzałem w długi róg bramki.

W najbliższą niedzielę 20 września o godzinie 17:30 na wyjeździe drużyna "Pogonistek" rozegra mecz III kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z beniaminkiem rozgrywek zespołem AKS Zły Warszawa.