Pogoń Zduńska Wola- PKS Piastovia Pastów [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Pogoń Zduńska Wola- PKS Piastovia Pastów
Pogoń Zduńska Wola- PKS Piastovia Pastów mat. Pogoń Zduńska Wola
Drużyna kobiet Pogoń Zduńska Wola rozegrała mecz 10 kolejki w 2 lidze kobiet z zespołem PKS Piastovia Piastów. Mecz rozegrany został w sobotę, 11 listopada na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie i zakończył się wynikiem 4:0 dla lidera tabeli drużyny gospodarzy.

Drużyna gospodarzy zajmująca pierwsze miejsce w tabeli okazała się zespołem bardzo wymagającym i mającym w swoim gronie kilka doświadczonych zawodniczek. Pokazała to w szczególności druga połowa meczu. Do straty pierwszej bramki zespół Pogoni był równorzędnym rywalem dla gospodarzy. W pierwszych dwudziestu minutach zawodniczki Pogoni próbowały zagrozić gospodyniom po strzałach Justyny Kapuściak i Martyny Szymczak. Jednak w drugiej części pierwszej połowy zespół Piastovii wykorzystał błędy w obronie zespołu gości i zdobył dwie bramki.
Druga połowa nie przyniosła za wiele zmian w grze drużyny Pogoni i doświadczony zespół z Piastowa zdołał to wykorzystać strzelając kolejne dwie bramki.

PKS PIASTOVIA PIASTÓW - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 4:0 (2:0)

1:0 - Paulina Należyta (26')
2:0 - Beata Cabaj (42')
3:0 - Beata Cabaj (52')
4:0 - Dorota Mitrus (61')

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska - Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Michalina Sutowicz (58' Zuzanna Naumowicz) - Justyna Kapuściak (58' Anita Kłos), Klaudia Łoboda ,Martyna Kowalska, Weronika Góra (82' Olga Kopeć), Marta Grzelak (64' Patrycja Okoń) - Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

PKS PIASTOVIA PIASTÓW
Kinga Rosłonek - Anna Grudzińska, Aneta Dąbrowska (66' Liliana Sidło), Dorota Mitrus - Beata Chapska, Aleksandra Bordziakowska, Urszula Wasil, Monika Wasil (56' Marta Czartoryska), Katarzyna Janiec (46' Iga Rzeźniak) - Beata Cabaj, Paulina Należyta (62' Izabela Król)
Trener drużyny: Jacek Sękowski
Kierownik drużyny: Włodzimierz Golfert

ŻÓŁTE KARTKI:
Dorota Mitrus (Piastovia)

SĘDZIOWIE MECZU:
Damian Piotrowski (główny) - Asystenci: Łukasz Wichowski - Bartosz Królewicz

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę 18 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z wiceliderem tabeli zespołem Stomilu Olsztyn.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0