Pogoń Zduńska Wola pokonała Orkana Buczek ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
Pogoń Zduńska Wola pokonała Orkana Buczek w meczu 25. kolejki 4 ligi łódzkiej
Pogoń Zduńska Wola pokonała Orkana Buczek w meczu 25. kolejki 4 ligi łódzkiej Krzysztof Kochelak
Pogoń Zduńska Wola pokonała Orkana Buczek w meczu XXV kolejki 4 ligi łódzkiej.

Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trenerzy Rafał Barton - Artur Górzawski) rozegrała mecz XXV kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Orkana Buczek w sobotę, 17 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.
W 25. kolejce łódzkiej IV ligi pierwszy zespół Pogoni wygrał na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Orkanem Buczek 2:1. Tym samym podopieczni trenera Rafała Bartona przełamali passę pięciu meczów bez zwycięstwa.
Sobotnia konfrontacja rozpoczęła się pod dyktando zduńskowolan. Już w 5. minucie Wojciech Pawlak przechwycił futbolówkę pod polem karnym przyjezdnych, z dziecinną łatwością ograł Grzegorza Kowalskiego i otworzył rezultat spotkania. Chwilę później gospodarze przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Mikael Idzikowski uruchomił na prawym skrzydle Wojciecha Chmielewskiego, a ten posłał futbolówkę wzdłuż ósmego metra. Tam czekał na nią już Pawlak, który uderzył z pierwszej piłki, a fantastyczną paradą popisał się Krystian Wojtczyk. Goście nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Pogoni. Często ograniczali się do prób dogrania futbolówki bezpośrednio od obrońców za linię defensywną żółto-zielono-czarnych. W 37. minucie bliski zdobycia gola po uderzeniu z rzutu wolnego był Adrian Budka. Tuż przed przerwą Orkan umieścił co prawda w siatce Pogoni, jednak arbiter Mateusz Kowalski po konsultacji z sędzią asystentem nr 1 odgwizdał pozycję spaloną.

Druga połowa również rozpoczęła się od trafienia zduńskowolan. W 48. minucie dogodną okazję zmarnował Maciej Owczarek, przegrywając sytuację sam na sam z Wojtczykiem, jednak kilka chwil później błąd golkipera gości wykorzystał Idzikowski. Przyjezdni odpowiedzieli natychmiastowym golem Dominika Cukiernika. Następnie Krzysztofa Chruściela uratowała poprzeczka. Goście bili wiele stałych fragmentów gry, jednak dobrze radzili sobie „Pogoniści”, wyprowadzając dodatkowo kilka kontrataków. Po jednym z nich „oko w oko” z Wojtczykiem stanął Jan Szewczyk, jednak piętnastolatek posłał futbolówkę wprost w bramkarza Orkana.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - ORKAN BUCZEK 2:1 (1:0)

1:0 - Wojciech Pawlak (5')
2:0 - Mikael Idzikowski (53')
2:1 - Dominik Cukiernik (55')

SKŁAD DRUŻYNY: POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Chruściel – J. Kaczmarek, Porada, Retkowski, Budka – Owczarek I (80. Szewczyk), Sobczak, Nowak (55. Krawczyk), Idzikowski, Chmielewski – Pawlak (70. Konieczny)
Trenerzy drużyny: Rafał Barton - Artur Górzawski
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

W nadchodzącą środę (21 kwietnia) Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Andrespolią Wiśniowa Góra. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 17. Zawody poprowadzi Łukasz Józefecki z Wydziału Sędziowskiego Skierniewice. Arbiter „gwizdał” już żółto-zielono-czarnym w rundzie wiosennej. Wtedy to zespół trenera Bartona zremisował na własnym terenie 1:1 z Omegą Kleszczów. Bramkę zdobył Princewill Okachi.

Natomiast w sobotę 24 kwietnia o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz XXVII kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Włókniarza Zelów.