Pogoń Zduńska Wola - Włókniarz Zelów - mecz kontrolny [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz kontrolny z czwartoligowym Włókniarzem Zelów w sobotę, 20 czerwca na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli

W swoim drugim meczu kontrolnym, przygotowującym do sezonu 2020/2021 zawodnicy Pogoni Zduńska Wola przegrali z Włókniarzem Zelów 3:4. Bramki dla żółto-zielono-czarnych zdobyli Mateusz Broź oraz Mikael Idzikowski (dwie).

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wielu niedokładności z obu stron. Jako pierwsi groźną akcję stworzyli podopieczni trenera Michała Bistuły. Po akcji Mateusza Brozia na bramkę gości uderzał zawodnik testowany, jednak pewną interwencją popisał się golkiper Włókniarza. Kilka chwil później gospodarze objęli prowadzenie. Zamieszanie w „szesnastce” przyjezdnych wykorzystał Broź. Radość zduńskowolan trwała niespełna 60 sekund, bowiem do wyrównania doprowadził Damian Głowacki. W 37. minucie zespół trenera Dawida Wnuka objął prowadzenie – dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Adrian Łucki. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mikael Idzikowski, wykorzystując nieporozumienie w szeregach gości.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli zelowianie. W ciągu pierwszego kwadransa hattrick skompletował Głowacki, pokonując Mateusza Swarzyńskiego w 54. i 58. minucie. Kilkadziesiąt sekund później kontaktowego gola mógł zdobyć Kamil Kobryń, który jednak nie wykorzystał dośrodkowania Adriana Budki. W 74. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Idzikowski, ale golkiper Włókniarza zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. Kilka chwil później, po uderzeniu z dystansu bramkarz zelowian „wypluł” piłkę przed siebie, lecz z kilku metrów przestrzelił Idzikowski. W 90. minucie po strąceniu futbolówki głową przez Adama Koniecznego, w pola karne przyjezdnych wpadł Idzikowski i silnym strzałem ulokował piłkę w siatce.

Wcześniej w swoim pierwszym meczu sparingowym, który został rozegrany w ubiegłą środę w Strykowie zawodnicy Pogoni Zduńska Wola zremisowali z tamtejszymi Zjednoczonymi 2:2. Bramki dla żółto-zielono-czarnych zdobyli: Mikael Idzikowski i Mateusz Broź.

W najbliższy piątek 26 czerwca o godzinie 18:30 na boisku w Buczku gracze Pogoni rozegrają kolejny mecz kontrolny z czwartoligowym zespołem Orkana Buczek.

Natomiast w niedziele 28 czerwca o godzinie 11:00 na boisku w Karsznicach druga drużyna Pogoni rozegra pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem z zespołem Sieradzkiej Klasy Okręgowej KS Karsznice.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - WŁÓKNIARZ ZELÓW 3:4 (2:2)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Zawodnik testowany (46. Swarzyński) – Swędrowski, Wolny (35. Kobryń), zawodnik testowany, Budka (65. zawodnik testowany) – zawodnik testowany (65. zawodnik testowany), Pęciak (65. zawodnik testowany), zawodnik testowany, Konieczny (35. Idzikowski), zawodnik testowany – Broź (65. Konieczny)
Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0