Powiatowe Biegi Przełajowe im. św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli [zdjęcia]

Włodzimierz Rychliński
Już 23. raz zorganizowane zostały Powiatowe Biegi Przełajowe im. św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Zawodnicy zmierzyli się na sportowym terenie przy ul. Dolnej.

Biegi to propozycja dla uczniów szkół z powiatu zduńskowolskiego. Uczestnicy podzieleni zostali na grupy wiekowe oraz kategorie: dziewczęta, chłopcy. Do pokonania mieli dwa dystanse: 600 metrów oraz 1,2 tys. metrów.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych wśród dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11. Kolejne miejsca zajęły drużyny SP 13 i SP 9. Wśród chłopców pierwsze miejsce przypadło SP 2. Za nimi znalazły się ekipy SP 11 i SP 13.

W rywalizacji szkół średnich wygrało II Liceum Ogólnokształcące.