MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Proboszczem w Korczewie pod Zduńską Wolą ksiądz z Czernikowa? To on wyszedł z bronią do protestujących kobiet

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Ksiądz kanonik Piotr Siołkowski ma zostać nowym proboszczem w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie pod Zduńską Wolą. To ksiądz, który zasłynął interwencją podczas protestów kobiet w październiku, gdy wyszedł do maszerujących z bronią palną.

Proboszczem w Korczewie ksiądz z Czernikowa?

Nowym proboszczem w Korczewie w gminie Zduńska Wola ma być ks. Piotr Siołkowski. To dotychczasowy proboszcz parafii w Czernikowie koło Torunia w województwie kujawsko - pomorskim. Zasłynął z tego, że z bronią palną wyszedł do przechodzącego przez wieś protestu kobiet.

Ks. Piotr Siołkowski według nieoficjalnych informacji, ma być wprowadzony do parafii w Korczewie w niedzielę, 15 listopada, jako jej administrator. Instalacja ma nastąpić na mszy o godz. 11.30

Nowy proboszcz zajmie miejsce zmarłego 24 października na koronawirusa ks. Janusza Gozdalika. Wikariusz ks. Paweł Szudzik ma z parafii w Korczewie odejść.

Mieszkańcy Korczewa i wsi wchodzących w skład korczewskiej parafii są poruszeni. Przysłanie do nich skompromitowanego kapłana uważają za podrzucenie im kłopotu przez biskupa włocławskiego. Po incydencie w Czernikowie ks. Siołkowski został zawieszony i usunięty z tamtejszej parafii.

- W parafii jest ogólnie poruszenie. Wierni zbierają podpisy z petycją do biskupa by go tu nie przysyłał - informuje parafianin z Korczewa.

Proboszcz z Czernikowa z zarzutami

Ksiądz z Czernikowa został zatrzymany przez policję 28 października i noc spędził w izbie zatrzymań. Myśliwską bronią palną miał grozić m.in. funkcjonariuszom podczas protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W sprawie Komenda Miejska Policji w Toruniu prowadzi postępowanie o stosowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy. Za czyn ten grozi do 2 lat więzienia. Ksiądz 29 października usłyszał zarzuty.

- Przyznał się. Złożył obszerne wyjaśnienia, w których swoje zachowanie tłumaczył stanem wzburzenia wobec całej sytuacji: charakteru protestów, wcześniejszych ataków na Kościół, bezpośredniego przechodzenia protestujących w Czernikowie obok plebanii - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci u księdza zabezpieczyli 6 sztuk broni: pięć sztuk broni palnej oraz wiatrówkę. Miał na nie stosowne pozwolenia. Od lat jego hobby jest myślistwo.

W czwartej minucie filmu z protestu w Czernikowie interweniuje policja:

Pogrzeb księdza Janusza Gozdalika z Korczewa

Pogrzeb księdza Janusza Gozdalika z Korczewa ZDJĘCIA I FILM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto