Przegrany mecz Pogoni Zduńska Wola na wyjeździe ZDJĘCIA

Włodzimierz Rychliński
Przegrany mecz Pogoni Zduńska Wola na wyjeździe
Przegrany mecz Pogoni Zduńska Wola na wyjeździe nadesłane krzysztof kochelak
Nie powiodło się piłkarzom Pogoni Zduńska Wola podczas ostatniego wyjazdowego meczu. Zduńskowolanie zmierzyli się ze Stalą Niewiadów. Przegrali 0:2.

Na stadionie w Niewiadowie drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Jarosław Maćczak) rozegrała mecz X kolejki 4 ligi łódzkiej Betcris z zespołem Stali Niewiadów. Spotkanie zakończyło się porażką zduńskowolan. Bramki dla gospodarzy zdobyli:

• 1:0 - Mateusz Białek (90'+1 rzut karny)
  • 2:0 - Patryk Tuliński (90'+3).

Od początku spotkania oba zespoły grały ofensywnie i już w pierwszych pięciu minutach stworzyły sobie po jednej sytuacji na strzelenie bramki. W 3. minucie Mikael Idzikowski oddał mocny strzał obok słupka bramki gospodarzy, a dwie minuty później groźnie głową uderzał zawodnik Stali, ale pewną interwencją wykazał się Patryk Wolański. W 18. minucie centymetrów zabrakło do zdobycia bramki Idzikowskiemu, który oddał silny strzał prawą nogą z 18 metrów po którym piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką bramki Stali. Do przerwy, mimo kilku sytuacji podbramkowych z obu stron bramkarze zachowali czyste konta.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i widać było na boisku, że obie drużyny chcą wygrać ten mecz.
Najlepszą sytuację na strzelenie bramki Pogoniści mieli w 73. minucie, kiedy zmiennik w tym meczu Szymon Mirowski oddał strzał lewą nogą z 13 metrów, po którym piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem bezbramkowym w doliczonym czasie gry gospodarze zadali dwa ciosy, które przesądziły o wyniku meczu. Najpierw Mateusz Białek wykorzystał rzut karny, a chwilę później Patryk Tuliński w sytuacji "sam na sam" pokonał Patryka Wolańskiego.

Skład drużyny Pogoni:
Patryk Wolański - Maciej Stanowski, Mateusz Wroński, Filip Woźniak, Rafał Porada - Łukasz Rakowski (75' Aleksander Mrozik), Wiktor Stępień, Michał Papież (63' Szymon Mirowski), Mikael Idzikowski - Patryk Kowasz (85' Aleksander Majerz), Wojciech Chmielewski
Na ławce rezerwowych: Piotr Polega, Jakub Podkoń, Hubert Tomaszewski i Maciej Owczarek

Żółte kartki:
Patryk Kowasz, Wiktor Stępień (Pogoń)
Mateusz Białek, Marcin Ciesielski (Stal)

W najbliższą sobotę, 24 września o godzinie 16 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz XI kolejki z zespołem MKP Boruta Zgierz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani