Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Punkt powszechnych szczepień przy ulicy Dolnej w Zduńskiej Woli. Tak to działa ZDJĘCIA

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
W poniedziałek, 10 maja, o godz. 13 zaczął działać punkt szczepień powszechnych przygotowany przez powiat zduńskowolski przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli. W tym tygodniu ma zostać zaszczepionych 300 osób.

Pierwsze osoby zostały w poniedziałek, 10 maja, zaszczepione w punkcie powszechnym, jaki przygotowano przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli.
[przycisk_galeria}
Powiat zduńskowolski zorganizował punkt szczepień powszechnych na terenie PMOS, przy ul. Dolnej. Szczepienia dobywają na sali widowiskowej. Pacjenci czekają na zaszczepienie w namiocie przed budynkiem od strony Dolnej. Wejście i wyjście jest od strony ul. Dolnej. Wjazd na parking od strony ul. Piwnej.

Powiat zduńskowolski organizuje punkt wspólnie z Zespołem Przychodni Zdrowie w Zduńskiej Woli.

- Stwierdziliśmy, że zabieranie personelu z naszego szpitala jest niecelowe - uważa starosta zduńskowolska Hanna Iwaniuk. - po spotkaniu z przedstawicielami placówek medycznych podjęliśmy współpracę z przychodnią Zdrowie. To duża placówka, która zapewnia sprawną obsługę.

Samorządy nie mogą same prowadzić punktów, ponieważ szczepionki może zamawiać wyłącznie placówka medyczna.

Punkt w tym tygodniu poda 300 dawek szczepionki moderna. Natomiast w kolejnych tygodniach mają to być to także szczepionki firmy Pfizer oraz Johnson&Johnson. Docelowo ma być szczepionych w tym punkcie 1.200 osób tygodniowo.

Przed podaniem preparatu trzeba wypełnić specjalną ankietę, w której wpisuje się miedzy informacje o przewlekłych schorzeniach. Do punktu powszechnego nie powinny zgłaszać się osoby, które do szczepienia musi dopuścić lekarz.

W punkcie powszechnym są pielęgniarki, ale nie ma lekarza. Dlatego osoby z poważniejszymi schorzeniami nie powinny się tam zgłaszać i wybierać tzw. punkty populacyjne w przychodniach. Nie można też być przeziębionym, czy mieć gorączki. Dyskwalifikuje temperatura powyżej 37,5 st. C.

Osoby, które są umówione na szczepienie w punkcie powszechnym, ale nie zostaną dopuszczone do niego, muszą ponownie zarejestrować się na nowy termin w systemie.

Osoby, które mogą być szczepione w punkcie powszechnym:

  • nie mają objawów grypopodobnych,
  • nie cierpią na choroby przewlekłe,
  • nie chorują na hemofilię lub poważne zaburzenia krzepnięcia,
  • u których nie rozpoznano małopłytkowości lub zakrzepicy żył mózgowych,
  • u których nie wystąpiła ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) po podaniu leku, pokarmu czy ukąszeniu przez owada,
  • które nie zażywają leków obniżających odporność (immunosupresyjne, doustne kortykosteroidy – np. prednizon, deksametazon), leków przeciw nowotworom złośliwym, leków zażywanych po przeszczepieniu narządu,
  • które nie przyjmują radioterapii (napromienianie),
  • które nie leczą się z powodu zapalenia stawów, nieswoistego zapalenia jelita (np. choroby Crohna) lub łuszczycy.

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Zainteresowani mogą zadzwonić na infolinię 989, wysłać SMS o treści SzczepimySie pod numer 664 908 556 lub 880 333 333, skorzystać z e-rejestracji przez Interentowe Konto Pacjenta lub zapisać się telefonicznie bezpośrednio w punkcie szczepień.

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów, połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

4. Możesz też zadzwonić bezpośrednio do punktu powiatowego przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli 783 462 969 w godzinach funkcjonowania punktu w dniach 10 – 14 maja w godzinach 13:00 – 18:00, a w następnych tygodniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00.

Punkt powszechnych szczepień przy ulicy Dolnej w Zduńskiej W...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto