Słowak w Bełchatowie i remis z trzecioligowym Łagowem

Dariusz Piekarczyk
Martin Klabnik
Martin Klabnik Fot. Michał Antczak
W drugim letnim sparingu drugoligowy GKSBełchatów ponownie zremisował 2:2. Najpierw z KSKutno, a w sobotę z innym trzecioligowcem ŁKS Łagów.

Po pierwszych 45 minutach rywale, którzy w minionym sezonie zajęli 13 miejsce w grupie czwartej III ligi prowadzili 2:o, zasłużenie zresztą, bo byli zespołem lepszym. W 49 minucie silnym strzałem zza linii pola karnego błysną Waldemar Gancarczyk. Bramkarz przyjezdnych nie miał szans na skuteczną interwencję i musiał sięgnąć do siatki. Potem niezłe okazje na doprowadzenie do remisu mieli Oskar Przywara oraz Hubert Jakubiec. Obaj byli jednak niedokładni. W końcu Mateusz Kempski skutecznym uderzeniem z około 10 metrów zmusił do kapitulacji bramkarza trzecioligowca. Warto dodać, ze w drużynie rezerw, które zostały wicemistrzem grupy drugiej klasy okręgowej strzelił 18 goli. Kilka minut po bramce bełchatowianina jeden z łagowian świetnie uderzył, ale na posterunku był Leonid Otczenaszenko. Końcówka meczu to kilka dynamicznych wypadów bełchatowian, z których przynajmniej jeden powinien zakończyć się golem. Najlepszą okazje zmarnował testowany Adrian Bielka, który z kilku zaledwie metrów uderzył w bramkarza. W barwach GKS wystąpił Słowak Martin Klabnik z którym spadkowicz z I ligi związał się rocznym kontraktem. W poprzednim sezonie 29-latek wystąpił w 22 meczach drugoligowej Chojniczanki Chojnice. Wcześniej występował natomiast w Radomiaku Radom w barwach którego rozegrał 66 meczów, w których zdobył dwie bramki i awansował do I ligi. W swoim kraju wystąpił w najwyższej z lig, grając w MFKDunica nad Vahom, Spartaku Trnava, DAC Dunajska Streda, Iskrze Borćice oraz MFKFrydek Mistek.W sumie uzbierał 74 mecze w najwyższej lidze na Słowacji,a strzelił trzy gole. Martin Klabnik jest drugim piłkarzem pozyskanym latem przez bełchatowski klub. Pierwszy był Artur Golański, który również przyszedł z Chojniczanki. W najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych transferów oraz doniesień o przedłużonych umowach. W najbliższą środę (14 lipca) drużynę Patryka Rachwała czeka trzeci mecz kontrolny, tym razem w Katowicach z GKS.ą

GKS BEŁCHATÓW - ŁKS ŁAGÓW 2:2 (0:1).

GOLE DLA GKS: Waldemar Gancarczyk, Mateusz Kempski

GKS. 1.POŁOWA: Kewin Komar - Maciej Tonia, Kajetan Kunka, Mateusz Mikulski, Jarosław Trzeboński - Mikołaj Gabor, Sebastian Rak, Artur Golański, Piotr Cichocki - Szymon Sołtysiński, Dawid Flaszka. 2. POŁOWA: Leonid Otczenaszenko - Maciej Tonia (61, Kamil Mizera), Kajetan Kunka (61, Martin Klabnik), Mateusz Mikulski (46, Hubert Jakubiec), Jarosław Trzeboński (46, Mateusz Szymorek) - Mikołaj Gabor (46, Damian Warnecki), Sebastian Rak (46, Waldemar Gancarczyk), Artur Golański (46, Marcin Ryszka), Piotr Cichocki (61, Oskar Przywara) - Szymon Sołtysiński (46, Mateusz Kempski), Dawid Flaszka (46, Adrian Bielka). Trener:Patryk Rachwał.