Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Termy Poddębice. Trwają pierwsze próby iluminacji. Zobacz jak efektownie prezentują się budowane baseny termalne nocą (ZDJĘCIA)

Redakcja
Termy Poddębice. Trwają pierwsze próby iluminacji
Termy Poddębice. Trwają pierwsze próby iluminacji nadesłane
Termy Poddębice. Trwają pierwsze próby iluminacji. Zobacz jak efektownie prezentują się budowane baseny termalne nocą. Nowoczesne systemy oświetlenia kolejnej z atrakcji turystycznych regionu zapewniają niezliczoną liczbę barw.

Nocne próby iluminacji na poddębickich basenach dowodzą, że coraz bliżej jest końca budowy basenów termalnych. Szacuje się, że roboty budowlane potrwają jeszcze najwyżej tylko kilka tygodni, ale mimo obiekt powinien przyjąć pierwszych gości dopiero na wiosnę. Na opóźnienie w otwarciu kolejnej z atrakcji turystycznych województwa łódzkiego wpływa pandemia koronawirusa.

- Sytuacja związana z epidemią spowolniła działalność firmy głównie z powodu problemów z dostarczeniem materiałów z Włoch - tłumaczy Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic. - Chcielibyśmy, aby pełną parą obiekt ten łącznie z budynkiem ISON dla niepełnosprawnych ruszył w okolicach wiosny. Dostaliśmy pieniądze na modernizację drogi przebiegającej wokół inwestycji. Może do tego czasu uporamy się też z infrastrukturą drogową. Sporo pracy przed nami i obserwowania tego, co będzie się działo z pandemią, ale mam nadzieję, że przyszły rok będzie bardziej optymistyczny i zaprosimy tu pierwszych gości.

Zanim to nastąpi ekipy budowlane będą miały jeszcze sporo pracy z tzw. wykończeniówką. Obecnie układane są płytki wewnątrz i kostka wokół Term Poddębice. Trwają też prace przy instalacji oświetleniowej naszpikowanej nowinkami technicznymi. Efekty tych prac zauważalne są już w porze nocnej, kiedy obiekt zostaje podświetlony różnymi kolorami. Wyposażane są sale do rehabilitacji oraz fitnessu. Jest też wiele prac wokół obiektu związanych z nawodnieniem, urządzeniem zielenie czy aranżacją ogrodu japońskiego.

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Tak nazywać się będzie kompleks w Poddębicach, będzie korzystać z czerpanych z głębokości 2100 metrów wód termalnych o temperaturze 72 stopni.

Rewitalizacja kompleksu geotermalnego przy ul. Mickiewicza w Poddębicach pochłonie ponad 77 mln zł. Na tyle wyceniło prace konsorcjum firm: Alstal Grupa Budowlana oraz AGB, które wygrało przetarg. Za tę kwotę powstaje część kryta z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, basenem schładzającym, wanny z hydromasażem. W części zewnętrznej będzie basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy i basen ścian wodnych. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie blisko 2.300 m. kw. To pozwoli przyjąć nawet do tysiąca osób jednorazowo na obiekcie.

Do dyspozycji będą sauny: sucha, parowa, infrared, a także pomieszczenia haloterapii wraz z komnatą solną. Ponadto zespół rehabilitacji, składający się z sal zajęć ruchowych, pomieszczeń masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt kompleksowo będzie realizował ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym. Obok niego funkcjonować będzie budynek Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych, który obecnie jest w trakcie przebudowy. Uruchomienie term sprawi, że powiat poddębicki, będzie miał szansę stać się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w centralnej Polsce.

Termy Poddębice. Coraz bliżej końca budowy basenów termalnych
Jednocześnie z budową Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji gmina Poddębice za 9,6 mln zł prowadzi prace rewitalizacyjne na budynku o powierzchni ponad 1300 m. kw., który sąsiaduje z Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. Na parterze obiektu zlokalizowano dwie sale zajęciowe dla 30 osób oraz salę wielofunkcyjną na 50 osób, które będą do dyspozycji mieszkańców w różnym wieku - od juniora do seniora.

Ponadto na tym poziomie znajdzie się patio, recepcja, biura, szatnie i winda. Piętro to pokoje pobytowe, łącznie 32 miejsca. W nich niepełnosprawni będą mogli odpocząć i zregenerować siły pomiędzy zabiegami.

Realizowana inwestycja pozwoli jeszcze bardziej wykorzystać istniejące zasoby wód termalnych, poszerzy ofertę rekreacyjną i stworzy szerokie możliwości integracji osób niepełnosprawnych.

Architektura ISON-u dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych, a cały obiekt wyposażony zostanie w sprzęt zapewniający niepełnosprawnym maksimum komfortu. Wokół niego przewidziano małą architekturę oraz siłownię terenową. Zakończenie prac zaplanowano na 30 listopada br. Wykonawcą robót jest firma BUDICA.

Termy Poddębice. Coraz bliżej końca budowy basenów termalnych

Termy Poddębice. Coraz bliżej końca budowy basenów termalnyc...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Termy Poddębice. Trwają pierwsze próby iluminacji. Zobacz jak efektownie prezentują się budowane baseny termalne nocą (ZDJĘCIA) - Dziennik Łódzki

Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto