Uczniowie Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach doczekają się sali gimnastycznej ZDJĘCIA

Włodzimierz Rychliński
Włodzimierz Rychliński
Uczniowie Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach doczekają się sali gimnastycznej
Uczniowie Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach doczekają się sali gimnastycznej Włodzimierz Rychliński, archiwum
Udostępnij:
To dobra wiadomość dla uczniów Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karsznicach. Powstać ma tu sala gimnastyczna z zapleczem i dwiema salami dydaktycznymi. W lutym będzie ogłoszony przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy.

Uczniowie Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach doczekają się sali gimnastycznej

W Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karsznicach jest ponad 300 uczniów. Nie mogą narzekać na warunki dydaktyczne. Doskwierać im może brak sali gimnastycznej. Karsznicki ZS jest jedyną szkołą średnią w powiecie zduńskowolskim, która nie ma odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć w ramach wychowania fizycznego. Szkoła radzi sobie z tym problemem na różne sposoby. Latem lekcje prowadzone są m.in. na pobliskim Orliku. Sytuacja gorzej przedstawia się zimą. Program wf musi być realizowany w ograniczonym zakresie. Lekcje odbywają się m.in. na szkolnych korytarzach. Do dyspozycji uczniów są stoły do gry w tenisa stołowego. Jednego mogą im pozazdrościć koledzy z innych szkół. W Karsznicach jest siłownia.

Przetarg na budowę sali gimnastycznej w ZS w Karsznicach ma być ogłoszony w lutym

Organem prowadzącym szkołę w Karsznicach jest powiat zduńskowolski. Samorząd otrzymał blisko 4,5 mln zł na budowę sali w Karsznicach. Taka kwota nie wystarczy na realizację tej inwestycji. Dokumentacja techniczna powstała ponad 5 lat temu. Koszty były szacowane wobec ówczesnych cen. Obecnie budowa może pochłonąć nawet dwa razy więcej pieniędzy. Pomimo tego powiat w lutym będzie ogłaszać przetarg na wyłonienie wykonawcy. Skąd samorząd chce wziąć brakującą kwotę?

Będziemy działać równolegle, to znaczy ogłosimy przetarg i nadal będziemy szukać źródeł finansowania. Myślę tu o różnych programach, z których można pozyskać pieniądze na ten cel. Z pewnością nie będziemy się poddawać, ale działać w taki sposób, by opracować montaż finansowy pozwalający na realizację tego zadania – zapewnia Wojciech Rychlik, wicestarosta zduńskowolski.

Zespół Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach

Karsznicka szkoła słynie nie tylko ze swoich uczniów szkolących się w branżach gastronomicznej i hotelarskiej. Placówka umożliwia naukę i zdobycie zawodu w kierunkach:

  • III Liceum Ogólnokształcące (o profilu wojskowym)
  • technik hotelarstwa
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik transportu kolejowego.

W 2019 roku oddany został do użytku nowy budynek o powierzchni blisko 800 mkw. Koszty wyliczone zostały wówczas na ok. 6,5 mln zł. Ponad 4,2 mln zł pochodziło z funduszy Unii Europejskiej. W nowym obiekcie są trzy znakomicie wyposażone sale. Służą uczniom technikum kształcącym się w klasach o profilach hotelarskim, gastronomicznym i kolejowym. Powstało liczące 60 metrów torowisko ze zwrotnicą. W pracowniach dla przyszłych hotelarzy i kucharzy znajdują się w pełni wyposażona recepcja, węzeł higieniczno-sanitarny. Budynek ogrzewa kotłownia oparta na gruntowych pompach ciepła. Sala gimnastyczna ma stanąć na placu przy szkole i przylegać do nowego budynku. Ten teren służył kiedyś jako niewielkie boisko i miejsce do szkoleń dla uczniów klas wojskowych. Na placu swoje ćwiczenia przeprowadza także współpracująca z Zespołem Szkół 15. Sieradzka Brygada wsparcia dowodzenia.

Uczniowie Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach doczekają się sali gimnastycznej

Uczniowie Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach doczeka...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd przyjął kolejne rozwiązania dla uchodźców z Ukrainy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie