Uwaga, gdzie indziej na wybory

Jolanta Jeziorska
Mieszkańcy, którzy przez lata przyzwyczajeni byli do siedzib komisji wyborczych, mogą poczuć się w niedzielę nieco zdezorientowani. Trzy komisje, nr 7, nr 20 i nr 23, będą się bowiem mieścić w innych miejscach niż podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, prezydenckich czy samorządowych.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7 mieściła się do tej pory w hufcu ZHP. Teraz mieszkający m.in. przy al. Kościuszki, ul. Kolbego, Kościelnej, części ul. Łaskiej oraz ul. Parkowej, Piwnej, pl. Wolności i Złotnickiego, będą głosowali w Publicznym Gimnazjum nr 1 przy ul. Parkowej 5.

Siedzibę OKW nr 20 przeniesiono ze stadionu miejskiego do sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Łaskiej 84. Głosować tam mają mieszkańcy m.in. ulic Astrowej, Azaliowej, Chopina, Gołębiej, Jaśminowej, Irysowej, Konwaliowej, Kwiatowej, części ul. Łaskiej i Łódzkiej oraz Murarskiej, Piekarskiej, Różanej, Sadowej i Tulipanowej.

W Karsznicach osoby, które do tej pory głosowały w Zespole Szkół przy ul. Okrzei, teraz pójdą do urn do filii MDK przy ul. 1 Maja. Dotyczy to m.in. mieszkańców ul. Długosza, Fredry, Kopernika, Leśmiana, Olimpijskiej, Piłkarskiej, Partyzantów, Sportowej, Wyspiańskiego czy Turystycznej.

Włodzimierz Wilgocki, sekretarz miasta Zduńska Wola i przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, wyjaśnia, że zmiany siedzib wymusiły kiepskie warunki dotychczasowych lokali .
- Chodziło też o dostępność dla osób niepełnosprawnych - mówi Włodzimierz Wilgocki i zapowiada, że w dzień wyborów dla przyzwyczajonych do starych miejsc komisji pojawią się informacje o zmianach.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie