Warta Sieradz - Pogoń Zduńska Wola [zdjęcia]

Krzysztof Kochelak

W sobotę 30 marca na Stadionie w Sieradzu drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Grzegorz Wesołowski) rozegrała mecz 20 kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Warty Sieradz. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

Już w 3 minucie dobrą interwencją w bramce Pogoni popisał się Jakub Piotrowski broniąc z bliska strzał Nawrockiego. Kolejne dwie dobre sytuacje w tym meczu na strzelenie bramki dla Pogoni miał Adam Konieczny, który najpierw oddał strzał obok słupka, a następnie próbował strzałem lobem pokonać golkipera Warty. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony meczu padła pierwsza bramka dla gospodarzy, a strzelcem okazał się Adam Patora, który z bliska pokonał Jakuba Piotrowskiego.

W drugiej połowie do 70 minuty wynik się nie zmieniał choć przewaga była po stronie Warty.
W ostatnich dwudziestu minutach defensywa Pogoni nie ustrzegła się jednak błędów co pozwoliło zespołowi z Sieradza na strzelenie trzech bramek. Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Adam Patora, a wynik meczu ustalił Dawid Przezak strzałem głową po rzucie rożnym.

W najbliższą sobotę 6 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz XXI kolejki z zespołem Omegi Kleszczów.

WARTA SIERADZ - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 4:0 (1:0)

1:0 - Adam Patora (45'+1)
2:0 - Adam Patora (70')
3:0 - Adam Patora (81')
4:0 - Dawid Przezak (90'+1)