Wojciech Kikowski mistrzem świata! Złoty medal zduńskowolanina

FB Wojciech Kikowski
Wojciech Kikowski ze Zduńskiej Woli został mistrzem świata w rzucie oszczepem.

Znany zduńskowolski trener lekkiej atletyki został mistrzem świata w rzucie oszczepem w kategorii mężczyzn powyżej 70 lat. Wojciech Kikowski zdobył złoty medal na trwających w Toruniu mistrzostwach weteranów.

Podczas 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu, które potrwają jeszcze do soboty, 30 marca, Wojciech Kikowski zdobył mistrzostwo świata w konkurencji, w której startowało 14 zawodników.

Kikowski wygrał rzutem na odległość 42.26 m, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie.

Srebrny medal zdobył Estończyk Arvo Nurm - 40.41 m, a brązowy Stefan Madej z Polski z wynikiem 39.10 m.