Zawodniczki Pogoni Zduńska Wola nie dały rady Loczkom z Wyszkowa [zdjęcia]

Krzysztof Kochelak
Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz IX kolejki 2 ligi kobiet z zespołem UKS Loczki Wyszków w niedzielę 27 października na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli. Mimo kilku dobrych sytuacji podbramkowych drużyna Pogoni nie zdołała pokonać przeciwnika z Wyszkowa.

Już w 1 minucie groźny strzał zza pola karnego na bramkę gości oddała Martyna Kowalska. Drużyna Pogoni próbowała atakować, ale bramkę zdobyła w 14 minucie zawodniczka gości Paulina Pokraśniewicz, która po błędzie Patrycji Okoń pokonała bramkarkę Pogoni. W 24 minucie goście mieli kolejną dobrą sytuację na strzelenie bramki, ale strzał jednej z zawodniczek z Wyszkowa obroniła Patrycja Piekarska.
Druga połowa meczu to od początku przewaga "Pogonistek", które w pierwszym kwadransie stworzyły sobie cztery dogodne sytuacje na strzelenie bramki. Dwóch sytuacji sam na sam z bramkarką Loczków nie wykorzystały Anna Bergier i Julita Augustyniak. W kolejnych sytuacjach podbramkowych zawodniczki Pogoni nie potrafiły wykorzystać dośrodkowań z boku pola karnego mijając się z piłką. Niewykorzystane okazje "zemściły" się na gospodyniach w 62 minucie meczu, kiedy po rzucie wolnym wykonywanym przez Natalię Chimkowską po nieporozumieniu defensywy Pogoni z bramkarką piłka wpadła do bramki. Mimo straconych dwóch bramek "Pogonistki" dalej stwarzały sytuacje pod bramką Loczków, ale raziły nieskutecznością. Najlepszej okazji w tej części meczu nie wykorzystała Justyna Kubik przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarką gości.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - UKS LOCZKI WYSZKÓW 0:2 (0:1)

0:1 - Paulina Pokraśniewicz (14')
0:2 - Natalia Chimkowska (62')

Skład Pogoni Zduńska Wola:
Patrycja Piekarska - Julia Szymczak, Weronika Sobczak (46' Magdalena Samiec), Paulina Marcińska, Wiktoria Szymczak (40' Sylwia Marcińska) - Julita Augustyniak, Patrycja Okoń, Justyna Kubik (64' Julita Torzewska), Martyna Szymczak - Martyna Kowalska, Anna Bergier

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra dopiero w niedzielę 10 listopada o godzinie 13:00 na wyjeździe z zespołem RESO Akademia 2012 Suwałki.
Natomiast w najbliższą środę 30 października o godzinie 18:00 drużyna Pogoni rozegra mecz 3 etapu Pucharu Polski Kobiet na wyjeździe po raz drugi w odstępie trzech dni z zespołem UKS Loczki Wyszków.