Zduńskowolanie zdobyli 5 medali na mistrzostwach świata [zdjęcia]

red.
Sportowcy ze Zduńskiej Woli zdobyli aż pięć medali na Mistrzostwach Świata Weteranów w Lekkoatletyce w Toruniu. Złoto w rucie oszczepem zdobył Wojciech Kikowski, Anna Zalewska natomiast zdobyła srebrny medal w klasyfikacji drużynowej półmaratonu. Dwa srebrne medale w rzucie dyskiem i rzucie ciężarkiem ma Marzena Ignaczak, a brązowy w rzucie ciężarkiem Andrzej Suliński.

Wojciech Kikowski wygrał w konkursie rzutu oszczepem (kategoria wiekowa 70-74 lata).Osiągnął wynik 42,26m .Przypomnijmy, że przed rokiem na Mistrzostwach Świata Weteranów w Maladze w konkursie rzutu oszczepem zajął 4.miejsce.

Marzena Ignaczak w rzucie dyskiem (kategoria wiekowa: 45-49 lat) rzuciła na odległość 41, 57m, co dało jej drugą lokatę. Wywalczyła ponadto srebro w rzucie ciężarkiem (13,30m).

Natomiast Andrzej Suliński osiągnął w rzucie ciężarkiem rezultat 13,14m, co dało mu II miejsce. Na tych mistrzostwach Suliński startował też w rzucie młotem, gdzie zajął 8.miejsce.

Anna Zalewska startowała w półmaratonie w kategorii wiekowej 40-44 lata, gdzie została sklasyfikowana na 12.miejscu (czas: 1:32:26). Polska zajęła jednak 2.miejsce w klasyfikacji drużynowej półmaratonu kobiet W40, dzięki czemu Zalewska mogła cieszyć się ze srebrnego medalu.

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata Weteranów w Toruniu zajęła 3.miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-czerwoni zdobyli 182 medale z czego 60 złotych, 64 srebrne, 58 brązowych. Wygrali Niemcy, którzy zdobyli 262 medale (100 złotych, 79 srebrnych i 83 brązowe). Drugie miejsce zajęły Stany Zjednoczone z 159 medalami (62 złote, 48 srebrnych i 49 brązowych)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0