Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Działoszyńska Dziesiątka 2014 [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Ponad 200 zawodników wystartowało w biegu głównym V Działoszyńskiej Dziesiątki

Tym razem w działoszyńskim biegu nie wystartowali zawodnicy z Afryki, którzy dominowali w poprzednich dwóch edycjach. Szansę na zwycięstwo mieli rodzimi zawodnicy. Najszybciej 10-kilometrową trasę przebiegł Radosław Kłeczek z Gogolina, który uzyskał czas 32:53. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Napieraj z Żytniowa (35:49), której wyższość musiała uznać Ukrainka Tatyana Kazubova.

Organizator wyścigu ks. Rafał Gniła wbiegł na metę szósty (34:56). Na ósmej pozycji uplasował się Bartłomiej Mistygacz z Wierzchlasa z czasem 35:16. 14. miejsce zajął Łukasz Kubarycz z Działoszyna, 21. Kamil Magott z Wielunia, 26. Agnieszka Kuzyk z Raciszyna (szóste miejsce wśród kobiet), 31. Grzegorz Szukalski z Pajęczna, 34. Michał Bejm z Działoszyna, 38. Marcin Kowal z Działoszyna, 40. Michał Kiczka z Wielunia, 41. Adrian Sikora z Siemkowic, 47. Mikołaj Żochowski z Działoszyna, a 49. Jacek Mruszczyk z Makowisk.

W zawodach nordic walking wzięło udział 31 osób. Zwyciężył Grzegorz Dors z Janowa. Spośród zawodników z naszego regionu najlepiej zaprezentował się Andrzej Torchała z Gaszyna pod Wieluniem, który zajął ósme miejsce.

Sportowym zmaganiom towarzyszyła akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, a także występy na scenie. Publiczności zaprezentował się Tomek Kamiński oraz zespół Bakshish.