MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal kultury ludowej i tradycyjnej „LUDLOVE” wraca po przerwie! Już pod koniec sierpnia w Łaskim Domu Kultury

Milena Chmielewska
Milena Chmielewska
Tak  było w 2018 roku
Tak było w 2018 roku NaM
Po czteroletniej przerwie, wraca najbardziej ludowy festiwal w regionie. Już 26 sierpnia w Łasku odbędzie się LudLove. Dobrej zabawy na pewno nie zabraknie!

Aż cztery lata trzeba było czekać, by festiwal powrócił do ogrodu Łaskiego Domu Kultury. Na scenie zagrają: Percival, Roberto Delira i Stellarnotes. Nie zabraknie także zespołów ludowych!

Gwiazdy z Kutna

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej jest kontynuatorem zespołu który powstał w październiku 1968 r. Twórcą, pierwszym kierownikiem oraz choreografem był Kazimierz Jóźwiak. Zespół, dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, bogatym strojom oraz wspaniałym układom choreograficznym odnosił międzynarodowe sukcesy.
Rozsławiał Kutno w kraju i zagranicą, wystawiając wiele programów folklorystycznych z różnych regionów
Polski, reprezentując je na wielu krajowych i zagranicznych scenach.
Uczestniczył w festiwalach krajowych i zagranicznych w Macedonii, we Włoszech, Hiszpanii, Bułgarii, dwukrotnie w Grecji, w Gruzji, Czarnogórze, Indiach oraz Turcji.
W 2018 r wziął udział w Wielkanocnym specjalnym wydaniu odcinka Familiady w Programie TV.
Obecnie Prezesem i koordynatorem ZPiTZK jest Bożena Szymczak-Kańska. Choreografem i kierownikiem artystycznym Patrycja Bouts – autorka wielu suit tanecznych prezentowanych przez zespół. Kierownikiem kapeli i chórmistrzem Michał Mroziński.
W tym roku w październiku zespół obchodzić będzie Jubileusz 55-lecia istnienia.

Europejskie występy

Zespół Pieśni i Tańca Dobroń prezentował swój dorobek artystyczny na scenach wielu krajów Europy. Skład zespołu to mieszkańcy Dobronia i pobliskich miejscowości. Tradycja wspólnego tańca przechodzi z pokolenia na pokolenie.
Bogaty repertuar „Dobronia” wypełniają pieśni i tańce regionu sieradzkiego, łowickiego, krakowskiego, kujawskiego, opoczyńskiego, lubelskiego, rzeszowskiego, śląskiego, tańce górali żywieckich, beskidzkich, podhalańskich, widowiska regionalne „Siemieniec”, „Wesele sieradzkie” oraz tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak, oberek.
Zespół prezentował swój dorobek artystyczny na scenach wielu krajów Europy m.in. w Niemczech, Austrii, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Hiszpanii, Finlandii, Holandii, we Francji, Włoszech, na Węgrzech oraz Czarnogórze.

W czasie wydarzenia odbędą się warsztaty i animacje. Nie zabraknie też stoisk ze swojskim, tradycyjnym, jedzeniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lask.naszemiasto.pl Nasze Miasto