Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu gnieźnieńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu gnieźnieńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu gnieźnieńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TWARDOWSKA Monika: pozycja 1 : 2,68% (2 155 głosów)
- BIELECKA Daria: pozycja 2 : 2,68% (2 155 głosów)
- FAJFER Szymon: pozycja 3 : 2,68% (2 155 głosów)
- PIECZYŃSKA Dorota: pozycja 4 : 2,68% (2 155 głosów)
- BAŁACH Adrian Janusz: pozycja 5 : 2,68% (2 155 głosów)
- STRZYŻEWSKI Rafał: pozycja 6 : 2,68% (2 155 głosów)
- ROŻAK Bronisław Kazimierz: pozycja 7 : 2,68% (2 155 głosów)
- KANONICZAK Krzysztof Czesław: pozycja 8 : 2,68% (2 155 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JAŚKOWIAK Agnieszka Teresa: pozycja 1 : 1,62% (1 303 głosów)
- BAZUŁKA Robert Kazimierz: pozycja 2 : 1,62% (1 303 głosów)
- GROTOWSKI Rafał: pozycja 3 : 1,62% (1 303 głosów)
- PALUSZAK Krzysztof Lech: pozycja 4 : 1,62% (1 303 głosów)
- KAPELA Patrycja: pozycja 5 : 1,62% (1 303 głosów)
- NIEDZIELSKI Jędrzej: pozycja 6 : 1,62% (1 303 głosów)
- FISCHER Kamilla Anna: pozycja 7 : 1,62% (1 303 głosów)
- KLUCZYŃSKI Damian Łukasz: pozycja 8 : 1,62% (1 303 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BENKE Daria: pozycja 1 : 1,68% (1 352 głosów)
- MALACH Piotr Ptolemeusz: pozycja 2 : 1,68% (1 352 głosów)
- BARTKOWIAK Monika Magdalena: pozycja 3 : 1,68% (1 352 głosów)
- LOBA Waldemar Andrzej: pozycja 4 : 1,68% (1 352 głosów)
- KAMIŃSKA Maria Krystyna: pozycja 5 : 1,68% (1 352 głosów)
- KRÜGER Krzysztof: pozycja 6 : 1,68% (1 352 głosów)
- BARTKOWIAK Paweł: pozycja 7 : 1,68% (1 352 głosów)
- NITKA Maria Helena: pozycja 8 : 1,68% (1 352 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRUSZCZYŃSKI Piotr Andrzej: pozycja 1 : 4,9% (3 935 głosów)
- KOCOŃ Maria Jolanta: pozycja 2 : 4,9% (3 935 głosów)
- ŚLACHCIŃSKA Angelika Anna: pozycja 3 : 4,9% (3 935 głosów)
- BANICKI Dariusz: pozycja 4 : 4,9% (3 935 głosów)
- KRUCZEK Czesław Witold: pozycja 5 : 4,9% (3 935 głosów)
- WIECZOREK Joanna: pozycja 6 : 4,9% (3 935 głosów)
- GRZĘDA Tomasz Krzysztof: pozycja 7 : 4,9% (3 935 głosów)
- SOBKOWIAK Radosław Jerzy: pozycja 8 : 4,9% (3 935 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GNIEŹNIEŃSKA 2024:
- OSTROWSKI Krzysztof Jan: pozycja 1 : 1,85% (1 486 głosów)
- KUJAWSKI Piotr Andrzej: pozycja 2 : 1,85% (1 486 głosów)
- SIP Sylwester Adam: pozycja 3 : 1,85% (1 486 głosów)
- KUBIAK Marzenna Anna: pozycja 4 : 1,85% (1 486 głosów)
- NOWAK Elżbieta: pozycja 5 : 1,85% (1 486 głosów)
- BLEJWAS-SZYMCZAK Karolina Maria: pozycja 6 : 1,85% (1 486 głosów)
- HEN Mateusz Łukasz: pozycja 7 : 1,85% (1 486 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gnieźnieńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TARCZYŃSKA Beata Józefa: pozycja 1 : 3,07% (2 610 głosów)
- PIETRZAK Tadeusz: pozycja 2 : 3,07% (2 610 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Marek Piotr: pozycja 3 : 3,07% (2 610 głosów)
- LUBIŃSKA Teresa Irena: pozycja 4 : 3,07% (2 610 głosów)
- BIELAWSKI Wiesław Tadeusz: pozycja 5 : 3,07% (2 610 głosów)
- GÓRZYŃSKA Anna: pozycja 6 : 3,07% (2 610 głosów)
- SZAWAN Żaneta Wioletta: pozycja 7 : 3,07% (2 610 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GAWRECKI Bartłomiej Mikołaj: pozycja 1 : 0,78% (662 głosów)
- DZIEL Agnieszka: pozycja 2 : 0,78% (662 głosów)
- GROMADA Jarosław Paweł: pozycja 3 : 0,78% (662 głosów)
- GLEJZER Daniel Stanisław: pozycja 4 : 0,78% (662 głosów)
- LEWANDOWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,78% (662 głosów)
- TRITT Anna Natalia: pozycja 6 : 0,78% (662 głosów)
- MĄDROWSKA Magdalena Maria: pozycja 7 : 0,78% (662 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ANDRZEJEWSKI Robert Lech: pozycja 1 : 1,42% (1 204 głosów)
- MĄDROWSKI Mariusz Jerzy: pozycja 2 : 1,42% (1 204 głosów)
- WÓJCIK-STARCZEWSKA Anna: pozycja 3 : 1,42% (1 204 głosów)
- OZIĘBŁO Ariel Łukasz: pozycja 4 : 1,42% (1 204 głosów)
- JÓŹWIAK Elżbieta Felicja: pozycja 5 : 1,42% (1 204 głosów)
- WOLNIEWICZ Katarzyna: pozycja 6 : 1,42% (1 204 głosów)
- CHRZANOWSKI Piotr: pozycja 7 : 1,42% (1 204 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BUDASZ Tomasz Jakub: pozycja 1 : 6,71% (5 708 głosów)
- PILAK Dariusz Józef: pozycja 2 : 6,71% (5 708 głosów)
- POKŁADECKI Marian: pozycja 3 : 6,71% (5 708 głosów)
- JABŁOŃSKA Sylwia: pozycja 4 : 6,71% (5 708 głosów)
- PLĄSEK Marta: pozycja 5 : 6,71% (5 708 głosów)
- KORZYBSKA Ewa Maria: pozycja 6 : 6,71% (5 708 głosów)
- GROBELNY Jarosław Jerzy: pozycja 7 : 6,71% (5 708 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GNIEŹNIEŃSKA 2024:
- IGLIŃSKI Dariusz Maciej: pozycja 1 : 2,31% (1 965 głosów)
- KOSMALA Irmina Ewa: pozycja 2 : 2,31% (1 965 głosów)
- PILARCZYK Włodzimierz Jan: pozycja 3 : 2,31% (1 965 głosów)
- LEMAŃSKI Krystian: pozycja 4 : 2,31% (1 965 głosów)
- KAMIŃSKA Maria Agnieszka: pozycja 5 : 2,31% (1 965 głosów)
- GORCZYŃSKA Teresa: pozycja 6 : 2,31% (1 965 głosów)
- BABIK Artur Zbigniew: pozycja 7 : 2,31% (1 965 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gnieźnieńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PENO Sławomir: pozycja 1 : 3,52% (966 głosów)
- PALUCH Stanisław: pozycja 2 : 3,52% (966 głosów)
- SZEMROWICZ Irena: pozycja 3 : 3,52% (966 głosów)
- PAWEŁCZAK Jerzy Wojciech: pozycja 4 : 3,52% (966 głosów)
- STACHOWIAK Zofia: pozycja 5 : 3,52% (966 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAŁĘSKI Edward: pozycja 1 : 6,1% (1 674 głosów)
- ZIELIŃSKI Mariusz: pozycja 2 : 6,1% (1 674 głosów)
- KOWALCZYK Beata: pozycja 3 : 6,1% (1 674 głosów)
- MAĆKOWIAK Teresa: pozycja 4 : 6,1% (1 674 głosów)
- BUZAŁA Renata: pozycja 5 : 6,1% (1 674 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- POKORSKI Wiesław Bronisław: pozycja 1 : 1,92% (526 głosów)
- HENKEL Janina: pozycja 2 : 1,92% (526 głosów)
- DANIELEWSKA Danuta Dorota: pozycja 3 : 1,92% (526 głosów)
- SARNOWSKI Patryk Aleksander: pozycja 4 : 1,92% (526 głosów)
- GRZEGOREK Grzegorz: pozycja 5 : 1,92% (526 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZAPOWAŁ Krzysztof Jan: pozycja 1 : 4,31% (1 184 głosów)
- DZIĘCIELAK Jolanta Maria: pozycja 2 : 4,31% (1 184 głosów)
- LUKSTAEDT Rafał Wojciech: pozycja 3 : 4,31% (1 184 głosów)
- KOZŁOWSKA Agnieszka Elżbieta: pozycja 4 : 4,31% (1 184 głosów)
- KOWALCZYK Mariusz Sylwester: pozycja 5 : 4,31% (1 184 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GNIEŹNIEŃSKA 2024:
- FIGAJ Leszek Michał: pozycja 1 : 4,15% (1 138 głosów)
- OLESIŃSKA Danuta Maria: pozycja 2 : 4,15% (1 138 głosów)
- JURGOŃSKI Wojciech Paweł: pozycja 3 : 4,15% (1 138 głosów)
- MĄDRY Maria Zdzisława: pozycja 4 : 4,15% (1 138 głosów)
- GOTOWAŁA Marek Krzysztof: pozycja 5 : 4,15% (1 138 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gnieźnieńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KWAPICH Andrzej Jan: pozycja 1 : 3,61% (5 250 głosów)
- PIETRZAK-SIKORSKA Małgorzata: pozycja 2 : 3,61% (5 250 głosów)
- WENDEL Monika: pozycja 3 : 3,61% (5 250 głosów)
- KAAZ Jerzy Mieczysław: pozycja 4 : 3,61% (5 250 głosów)
- DRATWIAK Leszek Franciszek: pozycja 5 : 3,61% (5 250 głosów)
- ANDRZEJEWSKI Radosław Wojciech: pozycja 6 : 3,61% (5 250 głosów)
- ZDROJEWSKA Danuta Helena: pozycja 7 : 3,61% (5 250 głosów)
- MARKIEWICZ Joanna Maria: pozycja 8 : 3,61% (5 250 głosów)
- BOIŃSKI Robert: pozycja 9 : 3,61% (5 250 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SKWERES Rafał Paweł: pozycja 1 : 2,47% (3 599 głosów)
- RYSZCZUK Tomasz: pozycja 2 : 2,47% (3 599 głosów)
- BARŁOGA-PUROL Ewa: pozycja 3 : 2,47% (3 599 głosów)
- RYNARZEWSKI Krystian Dawid: pozycja 4 : 2,47% (3 599 głosów)
- SIMIŃSKA Renata Anna: pozycja 5 : 2,47% (3 599 głosów)
- LEMAN Michał Stanisław: pozycja 6 : 2,47% (3 599 głosów)
- MACIOSZEK Roman Paweł: pozycja 7 : 2,47% (3 599 głosów)
- TOMASZEWSKA Beata Teresa: pozycja 8 : 2,47% (3 599 głosów)
- DICKHARDT-STĘPNIAK Lidia: pozycja 9 : 2,47% (3 599 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- GOŚCINIAK Telesfor: pozycja 1 : 1,74% (2 538 głosów)
- MOŁODECKI Bogusław: pozycja 2 : 1,74% (2 538 głosów)
- RZEPECKA-ROSZAK Elżbieta: pozycja 3 : 1,74% (2 538 głosów)
- ŁUCZAK Michał Maciej: pozycja 4 : 1,74% (2 538 głosów)
- MIĘTKIEWICZ Daniel Tomasz: pozycja 5 : 1,74% (2 538 głosów)
- JASEK Elżbieta: pozycja 6 : 1,74% (2 538 głosów)
- TRZEBIŃSKA Agata: pozycja 7 : 1,74% (2 538 głosów)
- WIECKA Aleksandra: pozycja 8 : 1,74% (2 538 głosów)
- ZAMIAR Eugeniusz: pozycja 9 : 1,74% (2 538 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GĄSIOREK Rajmund Jan: pozycja 1 : 2,46% (3 585 głosów)
- WINIARSKA Danuta: pozycja 2 : 2,46% (3 585 głosów)
- REZGUI Agata: pozycja 3 : 2,46% (3 585 głosów)
- LISIECKI Marek Paweł: pozycja 4 : 2,46% (3 585 głosów)
- LUKSTAEDT Danuta Agnieszka: pozycja 5 : 2,46% (3 585 głosów)
- OWCZARZAK Łukasz: pozycja 6 : 2,46% (3 585 głosów)
- IMBIEROWICZ Maria Teresa: pozycja 7 : 2,46% (3 585 głosów)
- KRAWCZYK Wojciech: pozycja 8 : 2,46% (3 585 głosów)
- SCHEFFS Łukasz: pozycja 9 : 2,46% (3 585 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GNIEŹNIEŃSKA 2024:
- KOZANECKA Grażyna Maria: pozycja 1 : 0,83% (1 205 głosów)
- SIP Grzegorz: pozycja 2 : 0,83% (1 205 głosów)
- PIETRZAK Jarosław: pozycja 3 : 0,83% (1 205 głosów)
- KARWOWSKA Anna: pozycja 4 : 0,83% (1 205 głosów)
- MRÓZ Bartosz: pozycja 5 : 0,83% (1 205 głosów)
- MICHALAK Artur Wojciech: pozycja 6 : 0,83% (1 205 głosów)
- WEŁNIC Agnieszka: pozycja 7 : 0,83% (1 205 głosów)
- SOWA Aneta Sylwia: pozycja 8 : 0,83% (1 205 głosów)
- BERNACIAK Sylwia Maria: pozycja 9 : 0,83% (1 205 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gnieźnieńskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIEŁPIŃSKA-NOWAK Karolina Barbara: pozycja 1 : 4,83% (2 750 głosów)
- GOŹDZIEWSKA Beata: pozycja 2 : 4,83% (2 750 głosów)
- PAWLICKI Jarosław Tomasz: pozycja 3 : 4,83% (2 750 głosów)
- PRZYBYŁA Krzysztof: pozycja 4 : 4,83% (2 750 głosów)
- WOJNOWSKA Monika: pozycja 5 : 4,83% (2 750 głosów)
- NOWAKOWSKI Hubert: pozycja 6 : 4,83% (2 750 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZEPAŃSKI Stanisław Jan: pozycja 1 : 4,14% (2 357 głosów)
- KOZICKA Kamila Anna: pozycja 2 : 4,14% (2 357 głosów)
- STAJKOWSKI Zbigniew Józef: pozycja 3 : 4,14% (2 357 głosów)
- WARZOCHA Katarzyna: pozycja 4 : 4,14% (2 357 głosów)
- PASTERNAK Bernadeta: pozycja 5 : 4,14% (2 357 głosów)
- MARKIEWICZ Waldemar Adam: pozycja 6 : 4,14% (2 357 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KUCHTA Stefan: pozycja 1 : 1,2% (681 głosów)
- GRABIASZ-MOSIEK Katarzyna: pozycja 2 : 1,2% (681 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Mariusz Adam: pozycja 3 : 1,2% (681 głosów)
- ANDRZEJCZAK Sandra: pozycja 4 : 1,2% (681 głosów)
- GOHRA-KAJDANIAK Arleta Katarzyna: pozycja 5 : 1,2% (681 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MĄDRA Ewa: pozycja 1 : 4,93% (2 804 głosów)
- LEWICKA Mirosława Maria: pozycja 2 : 4,93% (2 804 głosów)
- JUNG Anna Agnieszka: pozycja 3 : 4,93% (2 804 głosów)
- BRZEŹNIAK Patryk Łukasz: pozycja 4 : 4,93% (2 804 głosów)
- PANOWICZ Tadeusz: pozycja 5 : 4,93% (2 804 głosów)
- STASZCZAK Piotr: pozycja 6 : 4,93% (2 804 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GNIEŹNIEŃSKA 2024:
- BOROWIAK Bartosz: pozycja 1 : 1,76% (1 002 głosów)
- LUBBE Jerzy Paweł: pozycja 2 : 1,76% (1 002 głosów)
- GAŁKA-SZTANDERA Katarzyna Anna: pozycja 3 : 1,76% (1 002 głosów)
- ŁAPIŃSKI Karol: pozycja 4 : 1,76% (1 002 głosów)
- KOLMER Wiktoria Janina: pozycja 5 : 1,76% (1 002 głosów)
- KLUCZ Danuta Jadwiga: pozycja 6 : 1,76% (1 002 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?