Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cykl ekologicznych spotkań dla dzieci w bibliotece w Zduńskiej Woli ZDJĘCIA

Włodzimierz Rychliński
Włodzimierz Rychliński
miejska biblioteka publiczna zduńska wola
Dwa edukacyjne programy realizowane są w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Zatytułowane są „Detektywi przyrody” oraz „Mój Świat – Moja Ziemia”. W ten sposób placówka realizuje zadania animujące czytelnictwo w oparciu o edukację ekologiczną.

„Detektywi przyrody” to projekt adresowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. „Mój Świat – Moja Ziemia” jest propozycją dla uczniów w wieku 12 – 15 lat.

Uczestnikami zajęć są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli pod kierunkiem Marty Kochanowskiej. Zadania mają na celu wykształcenie wśród dzieci i młodzieży nawyków czytelniczych takich jak przyjemność czytania, pozytywne emocje, zrozumienie jak wspaniały i złożony jest świat, wyrobienie wrażliwości i odpowiedzialności społecznej – informuje biblioteka w Zduńskiej Woli.

Cykl ekologicznych spotkań dla dzieci w bibliotece w Zduńskiej Woli

Uczestnicy zajęć w bibliotece spotkali się z Grzegorzem Kasdepke, jednym z najbardziej znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej, Kawalerem Orderu Uśmiechu i ambasadorem Fundacji Nasza Ziemia. Autor opowiadał dzieciom o swojej pracy, bohaterach, których tworzy, a także o swoim ekologicznym podejściu do życia, miłości do zwierząt, nie tylko swoich.

Nina Lussa, pisarka i podróżniczka, opowiadała o swoich licznych podróżach. Wyjaśniała, co jest naszym największym skarbem, jak odnaleźć radość, jak rozmawiać w języku przyjaźni. Duże zainteresowanie wzbudziła opowieściami o życiu drzew oraz o ratowaniu bezdomnych zwierząt.

Z dziećmi spotkała się też Paulina Płatkowska, autorka książki „O królu dębie i jego wspaniałym królestwie”. Powieść mówi o świecie przyrody, w którym ważną rolę pełnią drzewa, o tym, że na ludziach ciąży odpowiedzialność za otaczający nas świat.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych o pszczołach prowadzonych przez Małgorzatę Więckowicz-Żyłę. Uczestnicy spotkania usłyszeli historię o obyczajach pszczół. Dowiedzieli się, jak rozróżnić owady od innych organizmów, kim są robotnice, karmicielki, strażniczki w wielkiej rodzinie pszczół. Wszystkie opowieści wzbogacone były o interesujące eksponaty.

Projekty zduńskowolskiej biblioteki otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto