Młodzi zduńskowolscy sportowcy wrócili z workiem medali z ogólnopolskich igrzysk ZDJĘCIA

OPRAC.:
Jolanta Jeziorska
Z workiem medali wrócili młodzi lekkoatleci zduńskowolskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego PARK z 26. Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych. Zdobyli aż 8 krążków.

Osiem. Tyle medali zdobyli zduńskowolanie na Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkoatletyce. Z białostockich zawodów przywieźli jeden złoty, pięć srebrnych oraz dwie brązowe krążki.
Medale na igrzyskach zdobyli:

• Szymon Gabrysiak –złoty medal w trójskoku i srebrny medal w skoku w dal
  • Maciej Szewczyk – srebrny medal w trójskoku
  • Natalia Makówka – srebrny medal w skoku wzwyż ( 1,60m)
  • Amelia Sobieraj, Agnieszka Płaczek, Natalia Makówka, Antonika Czachorowska - sebrny medal w sztafecie kobiet 4x40m
  • Jędrzej Kotowski- brązowe medale w biegu na 110 m i chodzie na 10 000 m
  • Nikola Galus, Antonia Czachorowska, Amelia Sobieraj, Natalia Makówka - brązowy medal w sztafecie kobiet 4x100 m.

W klasyfikacji ogólnej klub PARK Zduńska Wola zajął drugie miejsce, ustępując Podlasiu Białystok. Na podium znalazł się jeszcze MKL Jurand Szczytno.
Igrzyska trwały od 24 do 26 sierpnia na białostockim stadionie lekkoatletycznym. Blisko 1,5 tys. sportowców z całej Polski mierzyło się w lekkiej atletyce, zapasach, piłce siatkowej oraz podnoszeniu ciężarów.