Lekcja futbolu dla Diamentu

Bezcenne doświadczenia zebrała SPN Diament w potyczce z warszawską Legią. Mecz był rozgrywany w hali ze sztuczną nawierzchnią na warszawskim Bemowie, w komfortowych warunkach.

Organizatorzy ustalili czas gry na 4 kwarty po 15min., w każdej części drużyna wystawiała inny skład. Wyniki kolejnych kwart: I - Legia- Diament- 6:0; II- 4:0; III- 4:3; IV- 6:1. Wynik nie pozostawia wątpliwości, kto był lepszym zespołem.
Chłopcy z Diamentu mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z bardzo wymagającym rywalem. Najważniejsza wyniesiona nauka dotyczy podstawowych elementów techniki. Przeciwnik przewyższał nas w tym względzie wyraźnie. Podania, przyjęcia wykonywane przez wychowanków Legii były poprawne pod względem techniki i precyzyjne, mocne. Ponadto dzieci z Diamentu mogły się uczyć sztuki dobrych wyborów i przekonały się jak wielkie znaczenie ma ona w piłce nożnej. Rywale podejmowali lepsze decyzje, kiedy trzeba było piłkę podać, podawali, kiedy przyjąć i prowadzić akcję indywidualną właśnie to robili. Szybko i skutecznie tworzyli podbramkowe sytuacje i strzelali gole. Gospodarze trafiali do bramki także po prostych błędach zawodników Diamentu w okolicach naszej bramki. Piłkarze z Warszawy wykorzystywali je bezlitośnie.
Jeśli chodzi o pozytywy, to kilku naszych wychowanków na tle mocnego rywala pokazało spore możliwości. To jest niewątpliwie ważny kapitał na przyszłość. Poza tym jako zespół mieliśmy fragmenty, w których staraliśmy się dorównać przeciwnikowi. 3 gole dla Diamentu zdobył Kacper Trenkner, 1 Dominik Rubajczyk.