Jak informuje Urząd Miasta Zduńska Wola, certyfikat energooszczędności zyskał budynek przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli. - Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego uznała, że spełnia standardy, jakie są wymagane dla budowali, w których obniżone jest zużycie energii. Potwierdza to, że w nowym bloku wybudowanym przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Złotnicki” w Zduńskiej Woli zastosowano materiały i technologie, które sprzyjają środowisku i oszczędności.
Certyfikat informuje, że budynek spełnia w standard NF40. A to informacja, że przy budowie zastosowano konstrukcje i rozwiązania , które obniżają zużycie energii. Standard NF40 dla domów energooszczędnych oznacza, że roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi nie więcej, niż 70 kWh na metr kwadratowy na rok. W tradycyjnym budownictwie to około 110 kWh , czyli o 40 kWh więcej.
- Domy energooszczędne powinny mieć między innymi odpowiednio wyizolowane ściany zewnętrzne, podłogi, drzwi oraz okna, konstrukcję wykonaną z materiałów o wysokich parametrach termoizolacyjności, czy system wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiwaniem ciepła. W budynku przy Juliusza 5 zaprojektowano między innymi instalację fotowoltaiczną oraz węzeł cieplny z pompą ciepła typu woda – powietrze do podgrzewania wody – przybliża magistrat.
Pierwsi lokatorzy w bloku przy Juliusza 5 pojawią się niebawem
- Nowy blok TBS Złotnicki przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli wkrótce zostanie zasiedlony. Wykonawca, firma ZAB-BUD Sp. z o.o z Warszawy miała za zadanie oddać nieruchomość w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt wzniesienia budynku przekroczył 14 mln zł.
- Blok pod adresem Juliusza 5 jest 3-kondygnacyjny z 38 mieszkaniami. Najmniejsze jednopokojowe, największe czteropokojowe o powierzchni od 33 mkw. do 90 mkw. W budynku są dwa mieszkania przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość ma balkony, a te usytuowane najwyżej są dwupoziomowe z antresolą doświetlaną oknami dachowymi.
- Do mieszkań prowadzą trzy niezależne klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Od strony dziedzińca zaprojektowano zieleń i 14 miejsc parkingowych i 4 garaże. Na parterze usytuowano 5 lokali pod usługi i handel
- Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego, która przyznała certyfikat dla budynku TBS, od 2007 roku zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych na Uniwersytecie Łódzkim oraz wspiera działalność Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie kreowania, transferu i zarządzania nowoczesnymi technologiami.
- Fundacja prowadzi usługi doradcze i eksperckie oraz szkoleniowe, a także pomaga w pozyskaniu finansowana na wdrażanie innowacyjnych produktów i usług. Świadczymy usługi doradcze w pozyskiwaniu środków krajowych i unijnych na badania i rozwój, także we współpracy na linii uczelnia – biznes.
Sonda: Czy wiek emerytalny powinien zostać podwyższony?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- W jakiej kondycji jest polskie kino? Co będziemy oglądać? Podsumowanie 48. FPFF
- Kolejna katastrofa samolotu z wagnerowcami? Dokładnie miesiąc od śmierci Prigożyna
- Groźne oblicze AI. Nagie zdjęcia nieletnich dziewczynek trafiły do sieci
- Czy znasz instrukcję obsługi lasu? Za te rzeczy możesz dostać mandat! QUIZ