Pogoń Zduńska Wola druga w turnieju Tymbarku [zdjęcia]

mat. Pogoń Zduńska Wola
Pogoń Zduńska Wola druga w województwie łódzkim w turnieju Tymbarku. Zawodnicy Pogoni II wywalczyli miejsce podczas Finałów Wojewódzkich XIV edycji Turnieju piłki nożnej ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w Łodzi w piątek, 28 marca.

Pogoń II Zduńska Wola wywalczyła tytuł wicemistrza województwa łódzkiego w grupie U-10, czyli wśród drużyn z rocznika 2004. Wcześniej wygrała eliminacje powiatowe w Zduńskiej Woli (można o tym przeczytać tutaj: Turniej tymbarku w Zduńskiej Woli - eliminacje powiatowe U-10).
W piątek na obiektach CHKS w Łodzi Pogoń Zduńska Wola dotarła do finału. W walce o I miejsce została pokonana przez UKS SMS Łódź.
W finałach wojewódzkich turnieju wzięły udział 24 drużyny. Mecze rozegrano w 6 grupach po 4 drużyny. Do ćwierćfinałów awansowały drużyny z pierwszego miejsca oraz dwie najlepsze drużyny zajmujące drugą lokatę.

Pogoń II Zduńska Wola - wyniki w fazie grupowej:
UKS Rogów - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0:6
Bramki zdobyli: Kacper Rybacki x2, Maksymilian Stangret x2, Mikołaj Grala x2UKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2:0
UKS Czastary - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0:8
Bramki zdobyli:
Mikołaj Grala x3, Maksymilian Stangret x 3, Kacper Rybacki, Łukasz Bomba

Po fazie grupowej drużyna Pogoni zgromadziła 6 pkt. Z dorobkiem bramek 14:2 awansowała do ćwierćfinałów jako najlepsza drużyna z 2 miejsca w grupie.

Ćwierćfinał:
MGUKS Pogoń Zduńska Wola - UKS Ozorków 6:1
Bramki zdobyli: Kacper Rybacki x3, Maksymilian Stangret x 2, Patryk Kowasz

Półfinał:

W półfinale UKS Pogoń ponownie trafiła na zespół UKS Piotrcovia, w regulaminowym czasie gry z wynikiem 1:1
MGUKS Pogoń Zduńska Wola - UKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 1:1 k 3:2
Bramkę zdobył: Kacper Rybacki
W rzutach karnych UKS Pogoń zapewniła sobie awans do Finału wojewódzkiego wygrywając 3:2 po trafieniach Maksymiliana Stangreta, Łukasza Józefczyka i Mikołaja Grali.