Turniej ping-ponga w Zapolicach [zdjęcia]

jaga
W Zapolicach odbyły się VI Mistrzostwa Gminy Zapolice w Tenisie Stołowym.

VI Mistrzostwa Gminy Zapolice w Tenisie Stołowym rozegrano w sali gimnastycznej Szkoły w Zapolicach. Do zawodów przystąpiło ponad 30 zawodników, którzy zmierzyli się w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii szkoły podstawowej zwyciężył Dawid Pawlak, który w finale pokonał Adama Piórka. Trzecie miejsce zajął Nikodem Lisiecki, natomiast czwarte Wiktoria Kaczmarek.

W kategorii szkoły gimnazjalnej czołowe lokaty zajęli kolejno: Marta Gołąbek, Dawid Pawlak, Adam Piórek, Kacper Gała.

W kategorii open najlepszym tenisistom Gminy Zapolice okazał się po raz czwarty z rzędu Grzegorz Kaczmarek, który w finale pokonał Wojciecha Studenta. Miejsce trzecie zajął Sylwester Kosz. Czwarte Patryk Ściegiński.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 9-letni Seweryn Sobczak, natomiast najstarszym 49-letni Mariusz Ciapciński.
- Bardzo fajne zawody. Dobra organizacja i miła atmosfera powodują, że co roku biorę w nich udział. Szkoda tylko, że odpadłem już w 1/8 finału ale poziom był naprawdę wysoki – mówi Daniel Ochman, jeden z uczestników.