Amatorzy Zapolice wygrali z Ostrowią [zdjęcia]

Małgorzata Gołębiowska
MAłgorzata Gołębiowska
Amatorzy Zapolice wygrali ostatni mecz w tym roku, na własnym stadionie z Ostrowią Ostrówek 5:3 (2:0).

Obie drużyny miały trudne zadanie, bowiem obfite opady deszczu przez całe spotkanie i śliska murawa uniemożliwiały zawodnikom normalną grę. Bramkę w 8. minucie na 1:0 z rzutu karnego dla Amatorów zdobył Tomasz Woźniak.

Od 31. minuty gospodarze grali w osłabieniu, po czerwonej kartce (konsekwencja drugiej żółtej) dla jednego z zawodników. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Tomasz Krystkiewicz. Goście w 50. minucie strzelili bramkę kontaktową. W 64. minucie ponownie sędzia spotkania wskazał na 11 metr boiska i ponownie Tomasz Woźniak zamienił rzut karny na bramkę. Ostrówek jednak wykorzystał przewagę liczebną zawodników i tak w 70. minucie strzelił gola na 3:2.

W 80. minucie bramkarza gości pokonał po raz kolejny Tomasz Krystkiewicz, doprowadzając do wyniku 4:2. Goście nie poddawali się i pięć minut później odpowiedzieli trafieniem na 4:3. Chwilę później do bramki rywali trafił Paweł Streflik, ustalając tym samym wynik spotkania 5:3.

Rundę jesienną sieradzkiej Klasy A gr. II Amatorzy Zapolice kończą na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 28 pkt.
Skład: Michał Witkowski - Radosław Stępień, Arkadiusz Smęda, Grzegorz Urbaniak, Paweł Streflik - Mateusz Jaworski, Tomasz Woźniak, Kamil Jędrasiak, Kacper Gała (68' Wojciech Student), Kacper Matusiak (46' Kamil Ornafel) - Tomasz Krystkiewicz

Sędziowie: Tomasz Szala, Rafał Iwankiewicz, Rafał Cybulski