Amatorzy Zapolice z kompletem punktów

Małgorzata Gołębiowska
Seniorzy Amatorów Zapolice w ramach VIII kolejki Klasy A gr. II, po emocjonującym spotkaniu pokonali na wyjeździe UKS Ustków 2:3 (0:1).

Pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył kapitan drużyny Zapolic - Kamil Jędrasiak. Gospodarze w 34. minucie mieli wielką szansę na wyrównanie z rzutu karnego. Damian Stolarczyk wyczuł jednak intencje zawodnika z Ustkowa i piękną paradą uratował zespół gości przed utartą bramki.

Na początku drugiej części gry, Ustków doprowadził do remisu po bramce Damiana Rosiaka. W 57. minucie meczu, Amatorzy ponownie objęli prowadzenie, a gola z rzutu karnego zdobył Tomasz Woźniak. W 79. minucie miejscowi ponownie wywalczyli rzut karny i tym razem zamienili go na bramkę (gol: Adrian Wieczorek), doprowadzając do remisu 2:2. 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkę na wagę trzech punktów dla Amatorów Zapolice zdobył Tomasz Krystkiewicz.

W dniu wczorajszym najstarsi juniorzy Zapolic odnieśli kolejne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Zagłębie Lipnik 1:5.

Skład drużyny Zapolic: Damian Stolarczyk - Radosław Stępień, Arkadiusz Smęda, Grzegorz Urbaniak, Mateusz Urbanowicz - Paweł Streflik, Tomasz Woźniak, Kamil Jędrasiak, Kamil Ornafel (85' Konrad Sobczak) - Kacper Matusiak, Tomasz Krystkiewicz