Amatorzy Zapolice z trzema punktami [zdjęcia]

Małgorzata Gołębiowska
Amatorzy Zapolice wywieźli trzy punkty z trudnego terenu w Zygrach, gdzie podejmowali miejscową Pisię.

Mimo osłabionego składu, spotkanie rozpoczęło się po myśli Amatorów, bowiem już w 5. minucie prowadzenie dał im Tomasz Krystkiewicz i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W ostatnich 20. minutach drugiej połowy padło aż 5 bramek. Wcześniej, w 65. minucie czerwoną kartkę (konsekwencja drugiego napomnienia) ujrzał zawodnik gospodarzy.

Goście nie wykorzystali przewagi, bo to jednak Pisia zaczęła stwarzać sobie sytuacje i skutecznie je wykorzystała. Najpierw w 70. minucie sędzia podyktował rzut karny. Obronił go bramkarz Amatorów, jednak miejscowi trafili po dobitce. Zaledwie dwie minuty później prowadzili już 2:1. W 82. minucie zdołał wyrównać kapitan Amatorów - Kamil Jędrasiak. Tuż po nim do bramki rywali trafił Tomasz Krystkiewicz. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, ponownie Tomasz Krystkiewicz dołożył jeszcze jedną bramkę i drużyna z Zapolic wygrała to spotkanie 2:4 (0:1).
Sędziowie: Andrzej Dankowski, Arkadiusz Wasilewski, Rafał Baranowski

Wczoraj najstarsi juniorzy z Zapolic pokonali na wyjeździe 1:5 MUKS Widawa. Podopieczni Mariusza Woźniaka i Adama Koniecznego kończą rundę jesienną Ligi A1 Junior na 3. miejscu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani