Grzegorz Turkiewicz mistrzem Polski w kolarstwie torowym

Agnieszka Olejniczak
Zawodnik Gatta Bike-RS Zduńska Wola Grzegorz Turkiewicz został mistrzem Polski w pięciu kolarskich konkurencjach torowych.

Grzegorz Turkiewicz ze Zduńskiej Woli z powodzeniem wystartował w Otwartych Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport w konkurencjach torowych, jakie odbywały się w Łodzi od 8 do 10 czerwca.

Zduńskowolanin wygrał w pięciu konkurencjach. Został mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej M50.

Grzegorz Turkiewicz zajął pierwsze miejsce i zdobył mistrzostwo w konkurencjach: sprint, wyścig eliminacyjny, wyścig punktowy, wyścig na 2 km oraz na 200 m.

Zawodnik trenuje przy wsparciu Grzegorza Drejgera, a także jest prezesem zarządu klubu Gatta Bike-RS.

Mistrzostwo Polski daje mu prawo startu i reprezentowania barw narodowych na imprezach międzynarodowych. Jak podkreśla sukces nie byłby możliwy bez wsparcia głównego sponsora - firmy Gatta, a zwłaszcza jej kierownictwa: Witolda Pawelskiego, Grzegorza Jezierskiego i Bogdana Nowickiego.