III liga: Warta przegrywa w Łodzi z UKS SMS 0:1

Dariusz Piekarczyk
Na dziś zaplanowano 24. kolejkę III ligi łódzko-mazowieckiej. Warta Sieradz od godz 16. gra w Łodzi, na stadionie przy ul. Milionowej 12, z UKS SMS. To niezwykle ważne, o ile nie kluczowe, dla obu drużyn spotkanie. Zarówno łodzianie jak i biało-zieloni zagrożeni są degradacją do klasy niższej. Na bieżąco, na portalu Nasze Miasto, informować będziemy o przebiegu meczu.

Wiadomo już w jakich składach drużyny rozpoczną spotkanie.
Warta: Dawid Wnuk – Sosnowski, Markiewicz, Kazadi-Leonowicz, Piotr Kobierski – Swędrowski, Mitek, Graczykowski, Kozieł – Przezak, Robert Kowalczyk. Trener: Romuald Solarek.
UKS SMS: Michał Kołba – Kucharski, Kalinowski, Gradecki, Konrad Szubert – Łucki, Krystian Nowak, Kotwica, Stąporski – Rybicki, Cholewiak. Trenerzy: Piotr Grzelak – Piotr Szarpak.
Sędziuje: Krzysztof Jakubowski (Piotrków Trybunalski). Pracę sędziów ocenia Krzysztof Wzgarda z Błaszek. Widzów: około 50.

12 minuta meczu w Łodzi – wynik bezbramkowy. Jak dotychczas żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji bramkowej.
17 minuta – żółta kartka dla zawodnika gospodarzy Mateusza Cholewiaka, wynik bez zmian.
30 minuta – nadal 0:0.
43 minuta – ciągle 0:0, ale zmiana w Warcie, za Piotra Kobierskiego wchodzi Michał Zawalich.
Koniec pierwszej połowy – bezbramkowy remis.
W Zelowie, po 45 minutach, Włókniarz przegrywa z Radomiakiem 1:2.
Sokół Aleksandrów przegrywa, po pierwszej połowie, z MKS Kutno 0:1.
O godz. 17 początek spotkań:
Broń Radom – KS Piaseczno
Ceramika Opoczno – Mazur Karczew
Pilica Przedbórz – Pogoń Siedlce
Concordia Piotrków – Narew Ostrołęka
Ursus Warszawa – Legionovia

53 minuta meczu – zmiana w UKS SMS. Mateusza Stąporskiego zastępuje Bartosz Biel. Ciągle 0:0.
Jest źle! 57 minuta i Mateusz Cholewiak pokonuje Dawida Wnuka. 1:0 dla UKS SMS.
71 minuta – zmiany w Warcie. Za Przemysława Sosnowskiego wchodzi Paweł Sobczak, a Khadego Kazadi-Leonowicza zastępuje Bartosz Jezierski.
87 minuta – ciągle 1:0 dla gospodarzy.
88 minuta – Bartosz Kozieł zmarnował doskonałą sytuację, nie trafił do pustej bramki z kilku metrów.
To już jest koniec! 1:0 dla UKS SMS. Warta? Cóż jedną nogą w IV lidze, nie do pomyślenia, ale jednak.

Tymczasem koniec meczu w Zelowie. Włókniarz niespodziewanie pokonuje Radomiaka 3:2.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?