Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież i pierwsza pomoc. Szkoleniem dla licealistów rozpoczęła się 14. edycja projektu ZDJĘCIA

OPRAC.: Redakcja
Projekt Młodzież i pierwsza pomoc został zainaugurowany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. To już czternasta edycja wspólnego projektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i  Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jako pierwsi przeszli wczoraj, 19 lutego uczniowie I LO.
Projekt Młodzież i pierwsza pomoc został zainaugurowany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. To już czternasta edycja wspólnego projektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jako pierwsi przeszli wczoraj, 19 lutego uczniowie I LO. mat. KPPSP w Zduńskiej Woli
Projekt Młodzież i pierwsza pomoc został zainaugurowany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. To już czternasta edycja wspólnego projektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jako pierwsi przeszli wczoraj, 19 lutego uczniowie I LO.

14. edycja projektu "Młodzież i pierwsza pomoc" oficjalnie rozpoczęła się wczoraj, 19 lutego w w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zduńskiej Woli.
W tym roku z procedurami udzielania pierwszej pomocy zapozna się blisko 600 uczniów przedostatnich klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu zduńskowolskiego. Jako pierwsi szkolenie rozpoczęli uczniowie klasy 3b z I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli. Kurs potrwa do końca marca.

Młodzież i pierwsza pomoc

"Młodzież i pierwsza pomoc" to wspólny projekt Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, jaki realizowany jest od 2008 roku, z przerwą w czasie pandemii koronawirusa.
Szkolenie w tym programie przeszło już kilkanaście tysięcy osób.
Naukę pierwszej pomocy przechodzą uczniowie przedostatnich klas szkół średnich z powiatu zduńskowolskiego.

Podczas szkoleń uczniowie zapoznają się z procedurami udzielania pierwszej pomocy. Program zawiera przede wszystkim praktyczne zajęcia z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, obsługi AED, czyli defibrylatora oraz m.in. pokazuje sposoby reagowania przy zadławieniach lub oparzeniach. Na zajęciach młodzież dowiaduje się także jak w praktyce wykorzystać zdobyta wiedzę. Strażacy wyjaśniają na przykład jak skutecznie wezwać pomoc i jak rozmawiać z dyspozytorem numeru alarmowego.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto