MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice ZDJĘCIA

OPRAC.: REDAKCJA
Nowe drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z tą sąsiednią gminą  i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem. Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic.
Nowe drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z tą sąsiednią gminą i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem. Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic. UM Zduńska Wola
Nowe drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z tą sąsiednią gminą i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem. Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic.

Samorząd Zduńskiej Woli przygotowuje plan, jak skomunikować sąsiednie miejscowości z miastem. Przy współpracy z gminą Zapolice, możliwa jest przebudowa dróg które częściowo leżą na jej ternie. Chodzi o ulice na południu miasta. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu samorządów, mieszkańcy zyskają łatwiejszy dojazd do Zduńskiej Woli.

Jedną z ulic łączącym miasto i gminę Zapolice jest ulica Poprzeczna, która biegnie od skrzyżowania z ulicą Stanisława Staszica do wsi Swędzieniejewice i łączy się z droga gminną do Marzenina. Na początku roku w Poprzecznej prowadzona była inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli. Wybudowano tam około 200 metrów kanalizacji oraz wodociągu. Kolejnym etapem będzie przebudowa. Przy tej inwestycji naturalne będzie wykonanie jej całościowo, w porozumieniu z gminą Zapolice.

Kolejna możliwa inwestycja łącząca miejscowości na terenie gminy Zapolice ze Zduńską Wolą to przebudowa dalszego biegu ulicy Borowej w kierunku wsi Paprotnia. Chodzi o odcinek biegnący przez las od skrzyżowania z ulicą Leśną do drogi serwisowej przy ekspresowej S8. Ulica Borowa została przebudowana w dwóch etapach od Jodłowej do Leśnej w latach 2020-2022.

Na południe od Zduńskiej Woli prowadzi także ulica Wrzosowa, której przebudowa prowadzona będzie w kierunku Paprotni w gminie Zapolice. Dokumentacja ulicy Wrzosowej jest w przygotowaniu, a sama inwestycja jest planowana w kolejnych latach. W tym roku powstać ma oświetlenie przy ul. Wrzosowej za około 50 tys. zł.

Zduńska Wola planuje działania, które mają doprowadzić do spójności układu komunikacyjnego i poprawy naturalnej możliwości współpracy ze swoim najbliższym sąsiadem na południu powiatu zduńskowolskiego.

Wspólne działania miasta i wójta gminy Zapolice Witolda Oleszczyka mają spójny i zintegrowany charakter – twierdzi wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk. - Gmina Zapolice jest ważnym dla rozwoju powiatu miejscem.

Zduńską Wolę i gminę Zapolice łączą lokalne szlaki komunikacyjne. Stąd plany samorządu, by wspólnie przebudować te właśnie trakty.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto