Paprotnia wygrała z Olimpią [zdjęcia]

W niedzielę, 19 maja rozegrano 22. kolejkę sieradzkiej klasy A . W Zapolicach LKS Paprotnia pokonała 3:1 Olimpię Karsznice.

Relacjonuje Lech Kulma:
LKS Paprotnia, gospodarz spotkania, to lider swojej grupy, Olimpia zajmowała natomiast 6. miejsce w tabeli.
Pierwsza połowa była dość wyrównana ze wskazaniem na Olimpię, ale Paprotnia nie pozwoliła sobie strzelić bramki i pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. W drugiej połowie do ostrych ataków przystąpili zawodnicy Paprotni i po 5 minutach zdobyli bramkę. Strzelcem był Karol Gibk. Po kolejnych 15 minutach na listę strzelców wpisał się Seweryn Kaczmarek. Kolejną bramkę, w 73 minucie, zdobył Marcin Stanita strzałem niemożliwym do obronienia przez bramkarza.
W 78 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Konrad Jeżak i Paprotnia grała w osłabieniu, co zmobilizowało zawodników Olimpii do odważniejszej gry. W polu karnym został faulowany Paweł Kopczyński i sędzia podyktował rzut karny , którego egzekutorem był Patryk Krawczyk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Paprotni.
Nadmienić trzeba że zespół Paprotni jeszcze nie przegrał na własnym boisku w rundzie wiosennej.