Pogoń Zduńska Wola siódma w Pucharze Polski beach soccer [zdjęcia]

Red.Zaktualizowano
Zawodniczki Pogoni Zduńska Wola zajęły 7. miejsce w turnieju o Puchar Polski kobiet w beach soccerze.

Turniej o Puchar Polski kobiet w beach soccerze rozgrywano w dniach 5-7 lipca na plaży w Gdańsku. Zawody odbyły się po raz pierwszy w historii polskiej piłki nożnej.

Najlepszą drużyną zostały zawodniczki Lady Grembach Łódź, które pod wodzą trenera Jarosława Jagielskiego pokonały w finale drużynę ISD-UJD Częstochowa 7:2. Pogoń Zduńska Wola prowadzona przez trenera Wojciecha Stasiaka zajęła miejsce 7.

W trzydniowym turnieju w Gdańsku udział wzięło 16 drużyn. Osiem najlepszych zespołów, które wyszły ze swoich grup, uzyskało kwalifikacje do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski, który za miesiąc odbędzie się w Kołobrzegu. W tym gronie jest Pogoń Zduńska Wola.

Puchar Polski w plażowej piłce nożnej zdobył zespół Lady Grembach Łódź - mistrz kraju zarówno z 2018, jak i 2017 roku.

Pogoń Zduńska Wola w pojedynku grupowym pokonała między innymi obecne wicemistrzynie Polski Red Devils Ladies 5:3.