MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe potyczki matematyczne w Czechach pod Zduńską Wolą ZDJĘCIA

OPRAC.: Redakcja
Powiatowe potyczki matematyczne już po raz 21. zorganizowane zostały w szkole w Czechach. Udział wzięło ponad 200 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic. 
Wręczenie nagród najlepszym zorganizowano podczas  Gai Sukcesu Laureatów i Finalistów Międzypowiatowych Konkursów Matematyczno-Fizycznych.
Powiatowe potyczki matematyczne już po raz 21. zorganizowane zostały w szkole w Czechach. Udział wzięło ponad 200 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic. Wręczenie nagród najlepszym zorganizowano podczas Gai Sukcesu Laureatów i Finalistów Międzypowiatowych Konkursów Matematyczno-Fizycznych. mat. ZSPiP w Czechach
Powiatowe potyczki matematyczne już po raz 21. zorganizowane zostały w szkole w Czechach. Udział wzięło ponad 200 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic. Wręczenie nagród najlepszym zorganizowano podczas Gali Sukcesu Laureatów i Finalistów Międzypowiatowych Konkursów Matematyczno-Fizycznych.

To były już XXI Powiatowe Potyczki Matematyczne, jakie zorganizował Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Do rywalizacji przystąpiło 202 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu: miasta i gminy Zduńska Wola, miasta i gminy Szadek oraz z Zapolic. Uczniowie w ciągu godziny w pięciu kategoriach rozwiązywali zadania przygotowane przez p. Czesławę Knul z Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. Następnie prace zostały zakodowane i były sprawdzane przez 16 nauczycieli matematyki.
Uroczyste podsumowanie konkursu zorganizowano w siedzibie szkoły podczas Gali Sukcesu Laureatów i Finalistów Międzypowiatowych Konkursów Matematyczno-Fizycznych. Podczas uroczystości podsumowano też XIV Rejonowy Konkurs Fizyczny, w których wzięło udział 238 uczniów reprezentujących szkoły z powiatów: zduńskowolskiego, pabianickiego i wieluńskiego. Podczas gali nagrody otrzymało 61 laureatów.
Uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać wykładów na temat zastosowań matematyki w życiu codziennym. Wykład wygłosiły studentki Politechniki Łódzkiej, które uzyskały wyróżnienie podczas Konferencji Zastosowań Matematyki MathUp.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto