Rugby Klub Zduńska Wola trzeci raz w finałowym turnieju Polskiej Ligi Rugby Siódemek

Ryszard Dullek
Zduńskowolscy rugbyści po raz trzeci raz z rzędu wystartują w finałowym turnieju Polskiej Ligi Rugby drużyn 7-osobowych. Zawody, których gospodarzem jest Nowy Sącz, rozpoczną się dziś i potrwają do niedzieli. Wystartuje w nich 12 czołowych zespołów zasadniczego sezonu PLR 7.

- Patrzymy realnie na sprawę. Nie jesteśmy faworytami turnieju w Nowym Sączu. Medale są poza naszym zasięgiem. Jeśli podobnie jak przed rokiem uda nam się wywalczyć szóstą lokatę to będzie duży sukces. Może to być trudne, ale realne do osiągnięcia - zapowiada wiceprezes Rugby Klub Zduńska Wola Rafał Woroniak.

Drużyna zduńskowolskich rugbystów do tegorocznego finałowego turnieju PLR 7 załapała się rzutem na taśmę. Ekipa trenera Andrzeja Dutkiewicza zakończyła zmagania zasadniczej fazy rozgrywek na 11. miejscu tabeli. Wskoczyła na nie dzięki punktom zdobytym podczas jednego z ostatnich turniejów klasyfikacyjnych, który rozegrany został w Gnieźnie.

Po rundzie jesiennej Rugby Klub Zduńska Wola zajmował w tabeli wysokie 7. miejsce. Dały mu je punkty zdobyte podczas czterech turniejów rozegranych w Jarocinie, Łodzi, Wrocławiu oraz Zduńskiej Woli. Szczególnie ten ostatni okazał się dla zespołu trenera Dutkiewicza bardzo udany. Jego ekipa zajęła w zduńskowolskich zawodach drugie miejsce, ustępując tylko drużynie Igloo Ruda Śląska.

Wiosna okazała się dla zduńskowolskich rugbystów mniej udana niż jesień. Podopieczni trenera Dutkiewicza, błysnęli jedynie w turnieju klasyfikacyjnym, którego byli gospodarzami. Zajęli w nim drugie miejsce za ekipą KSR Wrocław.

Drużyna Rugby Klub wystartowała jeszcze w turnieju, który rozegrany był Zgierzu. Zajęła w nim dopiero 6. miejsce na 8 rywalizujących zespołów.

Ekipa trenera Dutkiewicza miała jeszcze w planach start w turnieju klasyfikacyjnym w Łodzi, ale wyjazd pokrzyżowały kontuzje zawodników. Absencja w łódzkich potyczkach spowodowała, że drużyna Rugby Klub wypadła poza czołową dwunastkę tabeli.

Jedynym ratunkiem, żeby zagrać w finale PLR 7, był start w turnieju w Gnieźnie. Zduńskowolski zespół zajął w nim 5. miejsce na 9 rywalizujących drużyn. Odnotował w nim dwa zwycięstwa i dwie porażki. Rugby Klub pokonał 17:5 Kaskadę Szczecin i 15:0 AZS AWF Poznań. Przegrał 5:31 z Frogs Warszawa i 5:24 z Kaskadą.

Piąta lokata w gnieźnieńskim turnieju przełożyła się na 9 pkt w rankingu PLR 7. Dzięki nim zduńskowolska drużyna awansowała na 11. miejsce zestawienia i zakwalifikowała się do turnieju finałowego.

Gracze Rugby Klub przygotowywali się do zawodów w Nowym Sączu na zgrupowaniu w Strumianach koło Burzenina. Trenowali tam intensywnie w miniony weekend.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?