Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Zapolicach ZDJĘCIA, FILM

OPRAC.: Redakcja
Anna Maria Wesołowska gościła w Zapolicach. Sędzia znana m.in. z popularnego programu telewizyjnego Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się w zapolickiej szkole podstawowej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami gminy.
Anna Maria Wesołowska gościła w Zapolicach. Sędzia znana m.in. z popularnego programu telewizyjnego Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się w zapolickiej szkole podstawowej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami gminy. mat. szkoły w Zapolicach
Anna Maria Wesołowska gościła w Zapolicach. Sędzia znana m.in. z popularnego programu telewizyjnego Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się w zapolickiej szkole podstawowej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mieszkańcami gminy.

Anna Maria Wesołowska, znana z programów telewizyjnych sędzia odwiedziła Szkołę Podstawową im. 4 Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach. Miała kilka spotkań dla grup w różnym wieku: z młodszymi oraz z dorosłymi mieszkańcami gminy Zapolice.

Prawa musimy przestrzegać wszyscy - od najmłodszych do najstarszych, dlatego wystąpienia naszego gościa wysłuchali z uwagą przedstawiciele społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękujemy za cenną lekcję z zakresu prawa a także za przystępny dla nas sposób przekazania prawniczej wiedzy - informują organizatorzy spotkań ze Szkoły Podstawowej im. 4 Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach.

Anna Maria Wesołowska jest pochodzącą z Łodzi sędzią w stanie spoczynku. Ta łódzka sędzia jest m.in. współautorką ustawy o świadku koronnym i jest uważana za ekspertkę od przestępczości zorganizowanej. Była członkinią składów orzekających w procesach łódzkiej „ośmiornicy” i gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 przeszła w stan spoczynku.

Dla „Dziennika Łódzkiego” napisała cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (pokój przyjazny dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”).
Jest członkinią Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.
W 2012 została członkinią Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.
Anna Maria Wesołowska jest ponadto osobowością telewizyjną i tzw. niezawodową aktorką. Najlepiej znana jest z programów Sędzia Anna Maria Wesołowska oraz Wesołowska i mediatorzy, emitowanych na antenie telewizji TVN. Zagrała ponadto sędzię w serialu "Na wspólnej".

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto