Sukces zduńskowolanina na Uniwersjadzie w Chinach. Adam Łukomski zdobył srebrny medal ZDJĘCIA

OPRAC.:
Jolanta Jeziorska
Zduńskowolanin Adam Łukomski zdobył srebrny medal na Uniwersjadzie w Chinach
Zduńskowolanin Adam Łukomski zdobył srebrny medal na Uniwersjadzie w Chinach zdunskawola.naszemiasto
Zduńskowolanin Adam Łukomski zdobył w chińskim Chengdu srebrny medal Letniej Uniwersjady. Wystartował w sztafecie 4x400 metrów.

Polska sztafeta mężczyzn 4x400m wywalczyła srebro w chińskim Chengdu podczas Letniej Uniwersjady. W sztafecie biegł zduńskowolanin Adam Łukomski, który na co dzień trenuje w AZS-AWF Wrocław. Sztafeta mężczyzn wystartowała w składzie: Adam Łukomski, Patryk Grzegorzewicz, Daniel Sołtysiak i Mateusz Rzeźniczak. Polscy sprinterzy wbiegli na metę w czasie 3:05.10 i przegrali tylko z Turcją(3:03.46).

31. Letnia Uniwersjada w chińskiej miejscowości Chengdu trwała od 1 do 6 sierpnia. Polska kadra liczyła 44 zawodników. Nazywana jest także igrzyskami studentów i odbywa się co dwa lata, w latach nieparzystych. Polacy nie wzięli udziału tylko w zawodach w Tokio w 1967 roku.

W składzie Akademickiej Reprezentacji Polski było 198 zawodników, którzy wystąpili w trzynastu dyscyplinach – badmintonie, gimnastyce sportowej, judo, koszykówce, lekkoatletyce, łucznictwie, siatkówce, pływaniu, strzelectwie, szermierce, taekwondo, tenisie stołowym i wioślarstwie. Polska była reprezentowana w czterech turniejach w sportach drużynowych – w koszykówce kobiet i mężczyzn oraz w siatkówce kobiet i mężczyzn.

To nie pierwszy sukces w sportowej karierze Adama Łukomskiego. Ten młody lekkoatleta, który trenował w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym Park Zduńska Wola ma na koncie m.in. brązowy medal w sztafecie szwedzkiej wywalczony w 2018 r. na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce U18 w Györ na Węgrzech , złoty medal w biegu na 100 m. podczas zawodów międzynarodowych w austriackim Schwechat w biegu finałowym na dystansie oraz złoty medal w biegu na 200 m. na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży U18 w Buenos Aires.