Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Świąteczny bieg charytatywny w Zduńskiej Woli 2023 dla Julii już jutro, 10 grudnia ZDJĘCIA, PLAKAT

Jolanta Jeziorska
Jolanta Jeziorska
Chorą na nieznaną w Polsce chorobę Marshall Smitha zduńskowolankę można wesprzeć 10 grudnia  biorąc udział w biegu, marszu nordic walking lub kupując coś na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Chorą na nieznaną w Polsce chorobę Marshall Smitha zduńskowolankę można wesprzeć 10 grudnia biorąc udział w biegu, marszu nordic walking lub kupując coś na Jarmarku Bożonarodzeniowym. zdunskawola.naszemiasto
Świąteczny bieg charytatywny w Zduńskiej Woli, to tradycyjne wydarzenia, które co roku w grudniu organizowany jest na potrzeby innego dziecka. Sportowym zmaganiom towarzyszy kiermasz świąteczny. Organizują go Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię oraz II LO w Zduńskiej Woli. Wydarzenie już jutro, w niedzielę, 10 grudnia.

Charytatywnie dla Julii można pobiec albo przejść trasę z kijkami nordic walking. Dorośli wyruszą na pięciokilometrową trasę w niedzielę, 10 grudnia o godz. 12.30 ze stadionu przy ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli.
Przed biegiem głównym zaplanowano dziecięcy, który rozpocznie się o godz. 12. Trasa to około 400 metrów po bieżni wokół stadionu. Limit zawodników w biegu dla dzieci wynosi 50 osób. Opłata startowa to minimum 10 zł. Zapisy prowadzone będą w biurze zawodów, które będzie czynne w niedzielę w budynku na stadionie przy ul. Łaskiej od godz. 9.
TUTAJ REGULAMIN
7. Świąteczny Bieg Charytatywny – dla Julii to kolejna już edycja świątecznego biegu charytatywnego w Zduńskiej Woli organizowanego przez Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Zduńska Wola oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli. W tym roku pieniądze zbierane są na rehabilitację Julii Kmiecik, chorującej na nieznaną w Polsce chorobę Marshalla Smitha. Od urodzenia boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym, dysmorfią, niedosłuchem, karniosynostozą, przyspieszonym wiekiem kostnym oraz skoliozą.
Julia jest jedyną pacjentką w Polsce z taką wadą genetyczną. Możliwe jest jedynie leczenie objawowe, polegające na poprawie jakości życia poprzez intensywną rehabilitację. Dziewczynka przez 7 lat przeszła czternaście operacji, trzydzieści dwie hospitalizacje szpitalne i siedemdziesiąt trzy wizyty lekarskie.

Bieg i kiermasz dla Julii

Na potrzeby rehabilitacji Julii w 90 procentach przeznaczone będą opłaty startowe.
Do zebranej puli dołożone zostaną pieniądze z Jarmarku Bożonarodzeniowego, przygotowanego przez uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli. Jarmark odbywać się będzie w czasie biegu w budynku na stadionie przy ul. Łaskiej 90.

Będą utrudnienia w ruchu

Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców. Trasa Biegu Głównego i Nordic Walking prowadzą od startu na stadionie przy ul. Łaskiej ulicami Łaską, Piwną, Paprocką, Boczną, Sokolą, Łąkową, Orione do mety na stadionie miejskim. Długość trasy to 5 km. Utrudnienia w ruchu na tych ulicach potrwać mają w godz. 12.30 - 13.30
TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEGO BIEGU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto