Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Łasku będzie częściowo dostępny dla pacjentów bez koronawirusa

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Od soboty szpital w Łasku znów będzie przyjmował pacjentów, którzy nie są zakażeni koronawirusem. Wojewoda łódzki zdecydował o zluzowaniu części łóżek tzw. covidowych.

Szpital w Łasku częściowo dla pacjentów niecovidowych

Od soboty, 19 grudnia, zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, część łóżek w szpitalach tzw. covidowych zostanie przywróconych dla pacjentów, którzy nie zostali zakażeni koronawirusem. Wśród nich jest szpital w Łasku.

jak informuje służby wojewody, w Szpitalu Powiatowym w Łasku zwolnione zostaną 64 łóżka: ginekologia i położnictwo, choroby wewnętrzne, kardiologia, neurologia oraz chirurgia ogólna.

Dla pacjentów niezakażonych koronawirusem będę także miejsca w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu 20 łóżek (choroby wewnętrzne).

Także od 12 grudnia można już leczyć się w Poddębickim Centrum Zdrowia, gdzie wracają do użytku pozacovidowego 24 łóżka. Obecnie szpital przestaje posiadać osobny oddział covidowy. W szpitalu nadal funkcjonuje oddzielny oddział onkologiczny.

- W województwie łódzkim, dzięki decyzjom wojewody łódzkiego, postanowiono po pierwsze przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach tzn. w tych gdzie najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się, że mają problem z dostaniem się do lekarza. Po drugie uwzględnić dostępność geograficzną do szpitali tzn. chodzi o to, żeby przekształcić szpitale w takich miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, a pacjent nie musiał daleko jechać do oddziału szpitalnego - wyjaśniają służby wojewody.

Zmiany w funkcjonowania Szpitala w Łasku

Szpital w Łasku uprzejmie od d 10 listopada był przekształcony w placówkę zakaźną. W związku z tym wstrzymane zostały przyjęcia na wszystkie oddziały z wyjątkiem Oddziału Pediatrycznego, Chirurgii Dziecięcej i Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego.

W związku z tądecyzją w systemie dyżurowym, na rzecz pacjentów ambulatoryjnych, pracują też Pracownia RTG, Laboratorium i USG.

Zakładanie Holtera odbywać się będzie w poradni kardiologicznej w godzinach ustalonych z lekarzem poradni.

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc zostaje przeniesiona do budynku przed szpitalem (w którym obecnie udzielane są świadczenia NiŚOZ) . Świadczenia NiŚOZ udzielane są na dotychczasowych zasadach.

Wszystkie poradnie zlokalizowane w budynku Przychodni Specjalistycznej pracują bez zmian, również poradnia „K” i Poradnia Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, zlokalizowana w budynku głównym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto