MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja Żonkile - łączy nas pamięć rozpoczęta w Zduńskiej Woli ZDJĘCIA

OPRAC.: Redakcja
Akcja Żonkile - łączy nas pamięć to działania majce upamiętnić powstanie w getcie warszawskim, jakie wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W Zduńskiej Woli akcję rozpoczęła już biblioteka miejska. Jutro, 19 kwietnia żonkile, które mają przypomnieć o bojownikach i tragedii ludności żydowskiej sprzed 81. lat rozdawać na ulicach miasta będą młodzież i miejscy samorządowcy.
Akcja Żonkile - łączy nas pamięć to działania majce upamiętnić powstanie w getcie warszawskim, jakie wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W Zduńskiej Woli akcję rozpoczęła już biblioteka miejska. Jutro, 19 kwietnia żonkile, które mają przypomnieć o bojownikach i tragedii ludności żydowskiej sprzed 81. lat rozdawać na ulicach miasta będą młodzież i miejscy samorządowcy. MBP Zduńska Wola
Akcja Żonkile - łączy nas pamięć to działania majce upamiętnić powstanie w getcie warszawskim, jakie wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W Zduńskiej Woli akcję rozpoczęła już biblioteka miejska. Jutro, 19 kwietnia żonkile, które mają przypomnieć o bojownikach i tragedii ludności żydowskiej sprzed 81. lat rozdawać na ulicach miasta będą młodzież i miejscy samorządowcy.

Akcja Żonkile - łączy nas pamięć to działania majce upamiętnić powstanie w getcie warszawskim, jakie wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W Zduńskiej Woli akcję rozpoczęła już biblioteka miejska.

W tym roku przypada 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zainspirowani tymi tragicznymi wydarzeniami, zorganizowaliśmy w bibliotece spotkanie upamiętniające ten największy zbrojny zryw Żydów podczas II Wojny Światowej. Uczestnicy spotkania wysłuchali krótkiego wprowadzenia dotyczącego powstania, a następnie obejrzeli animację "Zdążyć przed Panem Bogiem" opartą na motywach tekstu Hanny Krall. Film, choć krótki, niesie ze sobą olbrzymi ładunek emocjonalny i nie pozostawia widza obojętnym. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy również żonkile, które są symbolem upamiętniającym powstańczą walkę - informują pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zduńskiej Woli.

Akcja Żonkile - łączy nas pamięć w Zduńskiej Woli

Rocznicę powstania w getcie warszawskim upamiętnia akcja "Żonkile" organizowana corocznie 19 kwietnia. W Zduńskiej Woli w piątek, 19 kwietnia również zaplanowano rozdawanie tych kwiatów, by przypomnieć o bojownikach i tragedii ludności żydowskiej z kwietnia 1943 roku.
Młodzież wraz z przedstawicielami samorządu i instytucji kultury będzie rozdawała symboliczne kwiaty od godz. 12 przy Miejskim Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

W organizację przedsięwzięcia w 81. rocznicę wybuchu powstania żydowskiego w getcie warszawskim włączyły się Powiat Zduńskowolski, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, Miejskiego Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli - informuje zduńskowolski magistrat.

Także jutro, 19 kwietnia o godzinie 17:30 w Stacji Pokolenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli Julia Ciapa i Maria Malarczyk, które brały udział udział w XXIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przedstawią prezentowany tam projekt „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojnych żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto