Mali zduńskowolanie pobiegli na Orlen Warsaw Marathon [zdjęcia]

oprac.jj
Podczas Orlen Warsaw Marathon na Stadionie Narodowym zorganizowano ,, Bieg na Tak". Wystartowali w nim mali zawodnicy z projektu ,,Lekkoatletyka dla każdego". Dla zduńskowolan był to bardzo udany debiut w tym projekcie.

,,Bieg na Tak" przy Orlen Warsaw Marathon był pierwszą imprezą sportową dla dzieci ze Zduńskiej Woli w ramach projektu ,,Lekkoatletyka dla każdego" (można o nim przeczytać tutaj: Lekkoatletyka dla każdego). Zduńskowolanie w wieku od 11 do 13 lat byli w gronie reprezentantów 25 miast i rywalizowali dystansie 1,5 km. Uzyskali bardzo dobre wyniki:
W kategorii klas IV dziewcząt - 3 miejsce zajęła Rębacz Paulina, 26 miejsce zajęła Sobczak Aleksandra,
W kategorii klas IV chłopców - XII miejsce wywalczył Maciej Szewczyk,
W kategorii klas V dziewcząt - XII miejsce uzyskała Kołodziejczyk Zuzanna, natomiast w kategorii chłopców II wywalczył Szkudlarek Michał, Szymon Gabrysiak był XVIII , a Michał Mieleszkiewicz XXXV;
W kategorii klas VI dziewcząt - najlepiej spisała się Chudowska Martyna uzyskując XXV miejsce.

W każdej kategorii wiekowej biegało ok. 350 dzieci (wśród dziewcząt i chłopców).

Każdy z uczestników otrzymał medal, plecaczek firmy ASICS, koszulkę i dyplom.
Wydarzeniu towarzyszyły ciekawe imprezy towarzyszące, promujące zdrowy i aktywny styl życia.
Atrakcją imprezy było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz możliwość zrobienia sobie zdjęć z Mistrzem Olimpijskim w pchnięciu kulą.