Młodzieżowcy Gatty Active walczą o finał mistrzostw kraju

Ryszard Dullek
Juniorska drużyna Gatty Active Zduńska Wola walczy o awans do finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18. Na półmetku rozgrywek eliminacyjnych ekipa, którą prowadzi trener Tomasz Ziółkowski, zajmuje trzecie miejsce. Zduńskowolska drużyna, aby wystartować w zawodach finałowych, które rozegrane zostaną od 11 do 13 marca w Wieliczce, musi wywalczyć w eliminacjach co najmniej drugą lokatę.

Trzon juniorskiej ekipy Gatty Active stanowią zawodnicy Pogoni Ekologa Zduńska Wola z rocznika 1993. W 13-osobowej kadrze znalazło się ich 11. Skład zespołu uzupełnia 2 graczy MULKS Łask.

Gatta Active rozpoczęła eliminacje MMP bardzo słabo. Zduńskowolska ekipa w pierwszym turnieju, który rozegrany został w Łęczycy, doznała 3 porażek. Uległa 0:5 Akademii Futsal Club Pniewy, 1:3 Red Dragons Pniewy i przegrała 0:1 z Hurtapem Łęczyca. W zawodach triumfowała Akademia FC przed Hurtapem oraz Red Dragons. Gatta Active zajęła ostatnie, czwarte miejsce.

W drugim turnieju eliminacyjnym, który rozegrany został w Zduńskiej Woli, Gatta Active spisała się dużo lepiej. Odniosła dwa zwycięstwa i zajęła w zawodach drugie miejsce. Drużyna trenera Ziółkowskiego pokonała 4:1 Red Dragons i 4:2 Hurtap. Jedynej porażki 3:5 doznała z Akademią FC. Zawody po raz drugi wygrała Akademia. Hurtap zajął trzecie miejsce, a Red Dragons czwarte.

Ranking po dwóch turniejach: 1. Akademia FC (18 pkt), 2. Hurtap (9 pkt), 3. Gatta Active (6 pkt), 4. Red Dragons (3 pkt).

Aby awansować do finału MMP, Gatta Active powinna w dwóch pozostałych turniejach zagrać przynajmniej tak dobrze jak w Zduńskiej Woli. Odbędą się one w Pniewach 29 i 30 stycznia oraz 19 i 20 lutego.

Skład juniorskiej ekipy Gatty Active: Paweł Grzech (bramkarz), Bartłomiej Kozłowski, Tomasz Krystkiewicz, Damian Minias, Bartłomiej Kubicki, Michał Pawlak, Maciej Domagała, Mateusz Drąg, Dominik Muszyński, Paweł Kozłowski, Seweryn Kaczmarek (wszyscy Pogoń Ekolog Zduńska Wola) oraz Marcin Borowiecki i Jakub Dregier (obaj MULKS Łask).