NA ZYWO: Radomiak Radom - Warta Sieradz 1:3!

Dariusz Piekarczyk
W sobotę Warta Sieradz inauguruje rundę wiosenną III ligi łódzko-mazowieckiej. Biało-zieloni grają w Radomiu z Radomiakiem, który na półmetku plasuje się na piątym miejscu w tabeli (26 punktów). Warta jest 14. Biało-zieloni zgromadzili w 15 jesiennych meczach 10 punktów. W sobotnim meczu Warta gra bez Marcina Kobierskiego i Łukasza Markiewicza. Obaj pauzują za żółte kartki.

W spotkaniu, które już się zakończyło Ursus Warszawa przegrał na swoim boisku z UKS SMS Łódź 0:2.
Drużyny rozpoczną mecz w składach:
Radomiak: Banasiak - Szary, Sikorski, Świdzikowski, Kornacki, Czpak, Gromadzki, Oziewicz, Zięba, Barzyński, Tarnowski. Trener: Arkadiusz Grzyb.

Warta: Dawid Wnuk - Zawalich, Khady Kazadi-Leonowicz, Twardawa, Piotr Kobierski – Kozieł, Sobczak, Mitek, Graczykowski, – Przezak, Kowalczyk. Trener: Romuald Solarek.
Sędziuje: Tomasz Czajkowski (Warszawa)

Pierwsze minuty meczu należą do Radomiaka. Efektownym piąstkowaniem zdążył się już popisać bramkarz Warty Dawid Wnuk.
Przeważa Radomiak. Nieźle jednak radzą sobie obrońcy Warty. Spokojem imponuje zwłaszcza Michał Zawalich.
Szybka kontra Warty. Mariusz Graczykowski wpada w pole karne. Piłkę wybija mu jednak obrońca Radomiak. Dobiega do niej Dawid Przezak i strzela. Niestety, niecelnie.
Było gorąco pod bramką Warty. Na szczęście Cezary Czpak nie trafił do pustej już bramki z około pięciu metrów.
12 minuta – 0:1 ! Gol dla Warty! Bartosz Kozieł strzelił bramkę po fantastycznej akcji biało-zielonych! Wreszcie!
To była kapitalna akcja sieradzan. Podawał Robert Kowalczyk.
20 minuta – Radomiak otrząsnął się po stracie gola i atakuje. Groźnie sterzalał były zawodnik ŁKS Cezary Czpak. Na szczęście niecelnie.
22 minuta – kapitalna kontra Warty. Dawid Przezak podaje piłkę do Mariusza Graczykowskiego. Ten strzela, lecz piłka trafia w stojącego na linii bramkowej Bartosza Kozieła!
Warta gra niezłe spotkanie. Większość akcji toczy się w środku pola.
31 minuta – Warta ma szczęście. Piłka po strzale Cezarego Czpaka trafia w poprzeczkę. Dobitka gracza Radomiaka i kapitalnie broni Dawid Wnuk.
33 minuta – żółta kartka dla Grzegorza Gromadzkiego (Radomiak)

34 minuta – gol, gol!!!! Radosław Kowalczyk strzela!
W trwającym równolegle meczu Concordia Piotrków remisuje bezbramkowo z Ceramiką Opoczno.
Za to na boisku w Rudzie-Bugaj Sokół Aleksandrów prowadzi z Pilicą Przedbórz aż 4:0!. Mecz także trwa od godz. 14.
Sensacja w Legionowie. Legionovia prowadzi (40 minuta) z wicemistrzem jesieni MKS Kutno 2:0!
Wracamy na stadion w Radomiu. Kontra Warty. Mamy rzut rożny.

W meczu na szczycie Pogoń Siedlce bije, na 10 minut przed końcem, Mazura Karczew 3:1!
Tymczasem w Radomiu żółtą kartkę ujrzał Dawid Przezak z Warty.
44 minuta – 1:2! Składna akcja Radomiaka i Dawida Wnuka pokonuje Daniel Barzyński. Ależ radość prawie 1.000 kibiców!
Koniec pierwszej połowy! 2:1 dla Warty!

Zmiana wyniku w Siedlcach. Pogoń prowadzi już tylko 3:2!
W Piotrkowie do przerwy (Concordia – Ceramika Opoczno) 0:0.
Koniec także pierwszej połowy w Rudzie-Bugaj. Sokół prowadzi z Pilicą Przedbórz aż 5:0!
Mamy wynik, do przerwy, z Zelowa. Włókniarz przegrywa z Bronią Radom 0:1
Dramatyczna końcówka meczu w Siedlcach. Już doliczony czas gry i nadal 3:2 dla Pogoni.
Zmiana wyniku w Siedlcach! Pogoń prowadzi z Mazurem 4:2! Gola zdobył, znany z boisk ekstraklasy, Jacek Kosmalski.

W Radomiu tymczasem początek drugiej połowy. Oba zespoły rozpoczęły bez zmian w składach.
Koniec meczu w Siedlcach. 4:2 dla Pogoni, która utrzymuje pierwsze miejsce w tabeli. Czyżby II liga w Siedlcach?
Atakuje Radomiak. Znowu strzał Cezarego Czpaka. Niecielny.
52 minuta – Daniel Barzyński strzela groźnie z rzutu wolnego. Piłkę pewnie łapie Dawid Wnuk
Żółta kartka dla Patryka Zięby z Radomiaka
Rajd Łukasza Mitka przez całe prawie boisko. W ostatniej chwili wybija mu piłkę spod nóg Marcin Sikorski
56 minuta – zmiana w Radomiaku. Za Patryka Ziębę wchodzi Piotr Skałabnia.
Bez zmian w Legionowie. Legionovia prowadzi z wicemistrzem rundy jesiennej MKS Kutno 2:0
Nie zmienia się wynik meczu Sokół Aleksandrów – Pilica Przedbórz. Nadal 5:0 dla gospodarzy.
W Radomiu tymczasem napór miejscowych, którzy seryjnie wykonują rzuty rożne
W Zelowie walczy drugi zespół z Radomia – Broń i prowadzi z Włókniarzem 1:0
W Radomiu tymczasem bój na całego. Nikt nikomu nie odpuszcza. Warta gra z niebywałą determinacją. Koniec meczu coraz bliżej....
65 minuta – żółta kartka dla bramkarza Warty Dawida Wnuka
Ależ nerwówka, rośnie przewaga Radomiaka. Miejscowi atakują przy ogłuszającym dopingu swoich fanów.
67 minuta – zmiana w Warcie, za Pawła Sobczaka wchodzi doświadczony obrońca Przemysław Sosnowski
Rośnie przewaga Radomiaka
W Piotrkowie wynik nie ulega zmianie – Concordia – Ceramika Opoczno 0:0
Sokół Aleksandrów nadal prowadzi z Pilicą Przedbórz 5:0
75 minuta meczu w Legionowie – gospodarze nadal prowadzą z MKS Kutno 2:0
73 minuta meczu w Radomiu – coraz większy napór Radomiaka. Warta tylko się broni
Zmiana wyniku w Zelowie. Broń Radom prowadzi z Włókniarzem już 2:0
75 minuta – zmiana w Warcie. Kontuzjowany Piotr Kobierski schodzi z boiska. Jego miejsce zajmuje Tomasz Swędrowski
Rośnie przewaga Radomiaka. Warta tylko się broni
Zmiana wyniku w Piotrkowie. Po golu Dawida Stańdo Ceramika prowadzi z Concordią 1:0
W Rudzie-Bugaj nadal 5:0 dla Sokoła w meczu z Pilicą Przedbórz
Zmiana wyniku w Legionowie. Legionovia prowadzi z MKS Kutno już tylko 2:1
80 minuta w Radomiu – fantastyczna kontra Warty. Strzał Roberta Kowalczyka broni jednak Piotr Banasiak. Jak on to zrobił?
82 minuta – zmiana w Warcie, za Bartosza Kozieła wchodzi Kacper Jezierski
82 minuta – zmiana także w Radomiaku, boisku opuszcza Cezary Czpak, zastępuje go Kacper Wnuk
Coraz bliżej końca, oby tylko Warta dowiozła zwycięstwo ....
Tymczasem w Piotrkowie Concordia nadal przegrywa z Ceramiką 0:1
87 minuta – żółta kartka dla Michała Twardawy (Warta)
Sokół nadal prowadzi z Pilicą Przedbórz 5:0
W Legionowie gospodarze nadal prowadzą z MKS 2:1
88 minuta w Radomiu. Kontra Warty. Strzela Robert Kowalczyk i fantastycznie broni Piotr Banasiak
89 minuta – żółta kartka dla Piotra Kornackiego (Radomiak)
90 minuta – ależ emocje w Radomiu, trwa oblężenie bramki Warty
Sędzia dolicza aż sześć minut! Dlaczego aż tyle?
90+2 – gooooool!!!!! Kontra Warty i Robert Kowalczyk strzela bramkę!