Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy blok i remonty. Taki był miniony rok w TBS Złotnicki w Zduńskiej Woli ZDJĘCIA

OPRAC.: Redakcja
Wybudowany blok, remonty kamienic, stworzenie nowego zieleńca- Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki w Zduńskiej Woli ma za sobą pracowity rok i ma się czym pochwalić . Tak wygląda podsumowanie 2023 roku w tej miejskiej spółce.
Wybudowany blok, remonty kamienic, stworzenie nowego zieleńca- Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki w Zduńskiej Woli ma za sobą pracowity rok i ma się czym pochwalić . Tak wygląda podsumowanie 2023 roku w tej miejskiej spółce. zdunskawola.naszemiasto
Wybudowany blok, remonty kamienic, stworzenie nowego zieleńca- Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki w Zduńskiej Woli ma za sobą pracowity rok i ma się czym pochwalić . Tak wygląda podsumowanie 2023 roku w tej miejskiej spółce.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki w Zduńskiej Woli administruje 255 budynkami w Zduńskiej Woli z czego:

 • 166 to komunalne budynki mieszkalne i mieszkalno-użytkowe stanowiące własność Miasta Zduńska Wola ,
 • 55 to własność wspólnot mieszkaniowych, administrowanych przez Spółkę na podstawie zawartych odrębnych umów
 • 28 to własność wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez inne podmioty, w których Miasto posiada lokale mieszkalne i użytkowe, a TBS jest ich dzierżawcą na podstawie umowy dzierżawy
 • 6 budynków w Zduńskiej Woli stanowi własność spółki. Są to obiekty przy ulicach: Juliusza 4/8, Juliusza 5/9, Azaliowa 7, Złota 6, Złota 8, Złota 8c.

Większość działań inwestycyjnych jak i modernizacyjnych (remontowych) poświęcona jest zasobom Miasta Zduńska Wola i oparta jest o roczne plany inwestycyjne i remontowe uzgadniane z władzami Miasta. Podobnie ma się rzecz z planowaniem powyższych działań w zasobach wspólnot mieszkaniowych, i tu odbywa się to z zarządami tych podmiotów. Spółka w ramach swojego budżetu planuje również określone prace inwestycyjne i remontowe, które dotyczą jego własnego zasobu, które są konsultowane z Radą Nadzorczą oraz Zgromadzeniem Wspólników (Prezydentem Miasta Zduńska Wola).- informuje TBS Złotnicki

Najważniejszą inwestycją TBS w 2023 roku było zakończenie budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią handlowo-usługową przy ul. Juliusza 5. Budynek posiada 38 lokali mieszkalnych, 5 lokali użytkowych, 4 garaże indywidualne oraz 1 garaż wielostanowiskowy (14 miejsc postojowych). O wysokim standardzie obiektu świadczą m.in. zastosowane windy, energooszczędność budynku (fotowoltaika, pompy ciepła współpracujące z węzłem cieplnym z miejskich sieci cieplnych do ogrzania ciepłej wody użytkowej, stolarka okienna o podwyższonym standardzie izolacyjności), położenie w bezpośrednim sąsiedztwie szkół (szkoła podstawowa i szkoły średnie), ośrodków kultury (Ratusz Zduńskowolski) oraz rekreacji (boisko wielofunkcyjne, plac zabaw i ćwiczeń), a także wielu punktów handlowo-usługowych. Realizacja została nominowana do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w., nad którym patronat objęli ministrowie: Infrastruktury, Rozwoju i Technologii, Edukacji i Nauki, a także Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Koszt inwestycji, realizowany w latach 2020 – 2023 (prace budowlane od lutego 2022 r.) to łącznie prawie 16 mln zł.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Złotnicki w 2023 roku wykonała sporo remontów kamienic. Na zadania inwestycyjne spółka wydała 2 mln 570 tys. zł, a na działania remontowe (w tym na działania usuwające skutki pożaru w budynku przy ul. Łaskiej 55) na ponad 820 tys. zł.
W 2023 roku TBS wykonał m.in.:

 • naprawę i malowanie elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Juliusza 4-8 oraz zagospodarowanie terenu zielonego wokół tego budynku. Koszt tego zadania to ponad 151 tys. zł, w tym ponad 63,5 tys. zł za teren zielony.
 • remont stref wejściowych do budynku wielorodzinnego przy ul. Azaliowej 7. Koszt remontu toponad 88 tys. zł.
 • naprawa i malowanie elewacji budynku przy ul. Juliusza 26. Prace obejmowały naprawę ubytków tynku i elementów ozdobnych elewacji oraz jej malowanie, a także wymianę parapetów, obróbek blacharskich i orynnowania. Koszt remontu wyniósł ponad 52,5 tys. zł.
 • naprawę i malowanie elewacji oraz prześwitu bramowego w budynku przy ul. Juliusza 14. Prace obejmowały naprawę ubytków tynku i elementów ozdobnych elewacji oraz jej malowanie, wymianę parapetów, obróbek blacharskich i orynnowania. Koszt prac budowlanych w ramach remontu został określony na 118,5 tys. zł. Obecnie modernizacja jest w trakcie procesu odbiorowego, który zakończy się po dokonaniu prac poprawkowych przez wykonawcę robót do końca marca 2024 r.
 • wymianę instalacji odgromowej w budynku przy ul. Ceramicznej 10 za blisko 26 tys. zł.
 • wymianę 37okien za prawie 75 tys. zł.
 • napraw m.in. poszyć dachowych budynków, kominów, komórek, orynnowania i obróbek blacharskich, a także naprawami i modernizacją instalacji elektrycznej czy hydraulicznej.

Ponadto w ubiegłym roku spółka była zmuszona do podjęcia szerokich działań remontowych związanych z usunięciem skutków pożaru w budynku przy ul. Łaskiej 55. Spółka wykonała samodzielnie lub zleciła wykonanie szereg remontów lokali mieszkalnych oraz części wspólnych, w tym klatki schodowej. Koszt prac oscylował w granicach 245 tys. zł.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto