Piłkarki Pogoni Zduńska Wola wygrały z Królewskimi Płock. Od drugiej ligi dzieli je jeszcze jedno zwycięstwo ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak, jj
Piłkarki Pogoni Zduńska Wola wygrały z Królewskimi Płock. Od drugiej ligi dzieli je jeszcze jedno zwycięstwo Krzysztof Kochelak
Piłkarki Pogoni Zduńska Wola wygrały z Królewskimi Płock. Są już niemal w II lidze. Do awansu potrzebują jeszcze jednej wygranej.

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała zaległy mecz XI kolejki 3 ligi kobiet z zespołem Królewskich Płock w niedzielę (30 maja ) na Stadionie Miejskim w Płocku Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu "Pogonistki" pokonały drużynę gości i są coraz bliżej awansu do 2 ligi.

Relacja z meczu

Już w 1 minucie meczu po podaniu Julii Szymczak doskonałej sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystała jej siostra Martyna Szymczak, która w sytuacji "sam na sam" trafia w bramkarkę gospodarzy.
W 12 minucie Martyna Szymczak otrzymuję piłkę i wpada w pole karne, ale jej dogranie wzdłuż linii bramkowej nie wykańcza nadbiegająca Justyna Kubik. Drużyna Królewskich w tym fragmencie meczu próbuje zagrozić bramce gości wykonując kilka stałych fragmentów gry, ale defensywa Pogoni nie daję się zaskoczyć. W 25 minucie Anna Bergier wykonuje rzut rożny dla "Pogonistek" po którym piłka pada pod nogi Agnieszki Twardowskiej. Zawodniczka Pogoni oddaje strzał z 12. metrów po którym piłka odbija się od ręki zawodniczki gospodarzy. Sędzia główny meczu bez wahania dyktuję rzut karny dla "Pogonistek".
"Jedenastkę" wykonuję Agnieszka Twardowska, ale jej strzał broni bramkarka z Płocka. Nie załamuje to drużyny gości, która dalej jest stroną atakującą w tym meczu. W 35 minucie po raz kolejny Martyna Szymczak wbiega z piłką w pole karne gospodarzy i dogrywa piłkę do Justyny Kubik, ale strzał napastniczki Pogoni blokuję jedna z defensorek gości. Tuż przed końcem pierwszej części meczu w sytuacji "sam na sam" z bramkarką z Płocka znajduje się Anna Bergier, jednak przegrywa ten pojedynek.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy pomimo kilku dobrych sytuacji stworzonych przez Pogonistki"
W drugiej odsłonie meczu oba zespoły toczyły zaciętą walkę chcąc przenieść szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 58 minucie po zespołowej akcji Katarzyna Borowiec oddaję strzał z 20. metrów, który broni bramkarka gospodarzy. Zawodniczki z Płocka prowadzą otwartą grę i dwa razy zagrażają bramce strzeżonej przez Magdalenę Samiec, która swoimi zdecydowanymi interwencjami nie pozwala na utratę bramki. W 70 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Patrycję Piekarską piłka wpada do bramki gospodarzy, ale sędzia asystent unosi chorągiewkę wskazując pozycję spaloną Julii Szymczak. Wreszcie w 75 minucie po akcji Martyny Szymczak, która mija dwie zawodniczki z Płocka i sprzed końcowej linii boiska dogrywa piłkę do nadbiegającej Julity Torzewskiej, która mocnym strzałem z 9. metra zdobywa pierwszą bramkę dla "Pogonistek". Wynik meczu ustaliła w doliczonym czasie gry Martyna Szymczak wykorzystując podanie od Weronik Sobczak i mocnym strzałem z 14. metra pokonuję bramkarkę Królewskich.

KRÓLEWSCY PŁOCK - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:2 (0:0)

0:1 - Julita Torzewska (75')
0:2 - Martyna Szymczak (90'+3)

SKŁAD DRUŻYNY POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec - Angelika Kajdana (46' Wiktoria Szymczak), Julia Szymczak, Patrycja Piekarska, Sylwia Marcińska - Anna Bergier (81' Natalia Barton), Agnieszka Twardowska (62' Paulina Marcińska), Karolina Karpińska (55' Julita Torzewska), Katarzyna Borowiec - Martyna Szymczak, Justyna Kubik (88' Weronika Sobczak)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Asystent: Kacper Grelewski
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ŻÓŁTE KARTKI:
Wiktoria Szymczak, Sylwia Marcińska (Pogoń)
Natalia Borowska, Oliwia Gołębiewska, Daria Kusa (Królewscy)

Dzięki temu zwycięstwu "Pogonistkom" brakuję już tylko jednego punktu do zdobycia w czterech ostatnich meczach, które pozostały do rozegrania, aby cieszyć się z awansu do 2 ligi.