Pogoń Zduńska Wola - Ner Poddębice. Mecz XXVIII kolejki 4 ligi łódzkiej ZDJĘCIA

Krzysztof Kochelak
mat. Pogoń Zduńska Wola
Wygraną Pogoni zakończył się mecz zduńskowolskiej drużyny z Nerem Poddębice. Ten mecz XXVIII kolejki 4 ligi łódzkiej rozegrany został na boisku w Byczynie koło Poddębic. To był pierwszy od września ubiegłego roku zwycięski mecz dla zduńskowolskiej Pogoni.

Pierwszy zespół Pogoni zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni trenera Rafała Bartona pokonali na wyjeździe Termy Ner Poddębice 3:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcówce.

Pogoń Zduńska Wola - Ner Poddębice. Mecz XXVIII kolejki 4 ligi łódzkiej

Już pierwsza akcja meczu mogła przynieść bramkę dla zduńskowolan. Jarosław Szyc uruchomił na lewym skrzydle Jakuba Kaczmarka, który wpadł w pole karne gospodarzy i oddał strzał z ostrego kąta. Na wysokości zadania stanął jednak Jakub Niedomagała. Kilka chwil później arbiter Wojciech Kretek odgwizdał rzut wolny przed polem karnym Pogoni. Do piłki podszedł Mateusz Spychalski i precyzyjnym uderzeniem pokonał Krzysztofa Chruściela. Żółto-zielono-czarni doprowadzili do wyrównania w 14. minucie, gdy po akcji Princewilla Okachiego jeden z defensorów miejscowych zagrał futbolówkę ręką. Nigeryjczyk pewnie zamienił rzut karny na bramkę. W 25. minucie Pogoń powinna objąć prowadzenie. Okachi został obsłużony prostopadłym podaniem przez Mikaela Idzikowskiego, lecz w sytuacji sam na sam z Niedomagałą trafił tylko w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji Pogoni. Idzikowski wyłożył piłkę nadbiegającemu Okachiemu, który przymierzył z dystansu. Niedomagała zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Wraz z upływem czasu zarysowała się przewagą zduńskowolan, ale przez długi okres Pogoń nie była w stanie jej wykorzystać. Gospodarze skoncentrowali się natomiast na grze z kontrataku. Goście dopięli swego dopiero w 84. minucie. Po kombinacyjnej akcji piłka trafiła do Idzikowskiego, który uderzeniem sprzed pola karnego wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Zespół trenera Bartona postawił kropkę nad „i” tuż przed zakończeniem meczu. Idzikowski wykorzystał złe zagranie defensora gospodarzy i wpadł w pole karne, gdzie wyłożył piłkę Wojciechowi Pawlakowi, któremu pozostało jedynie wpakować ją do siatki.

NER PODDĘBICE - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:3 (1:1)

1:0 - Mateusz Spychalski (3' rzut wolny)
1:1 - Princewill Okachi (14' rzut karny)
1:2 - Mikael Idzikowski (84')
1:3 - Wojciech Pawlak (89')

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Chruściel – J. Kaczmarek, Porada, Retkowski, Budka – Szyc (70. Bartos), P. Kaczmarek (24. Majerz), Nowak (46. Pawlak), Okachi, Chmielewski - Idzikowski
Trenerzy drużyny: Rafał Barton - Artur Górzawski
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

Pogoń Zduńska Wola - Ner Poddębice. Mecz XXVIII kolejki 4 l...

Następny mecz ligowy zespół seniorów Pogoni rozegra w sobotę 8 maja o godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z drużyną Orła Nieborów.

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.