Zduńskowolanie na europejskich boiskach ZDJĘCIA

OPRAC.:
Jolanta Jeziorska
Mariusz Stępiński, były zawodnik Pogoni Zduńska Wola  wraz z Arisem Limassol awansował do fazy grupowej Ligi Europy.
Mariusz Stępiński, były zawodnik Pogoni Zduńska Wola wraz z Arisem Limassol awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Facebook Mariusz Stępiński, Legia.com – Mariusz Kostrzewa
Były zawodnik Pogoni Zduńska Wola i Widzewa Łódź Mariusz Stępiński wraz z Arisem Limassol awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Na europejskie wojaże wyruszy także Rafał Augustyniak grający aktualnie w Legii Warszawa

W meczu play-off eliminacji Ligi Europy zdobywcy Superpucharu Cypry rywalizowali ze Slovanem Bratysława. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny ze Słowacji. Zespół Mariusza Stępińskiego przegrał 2:1. W rewanżowym spotkaniu wychowanek Piasta Błaszki wystąpił od pierwszej minuty, a jego ekipa odniosła imponujące zwycięstwo 6:2.
Mariusz Stępiński przez dwa lata grał w Pogoni Zduńska Wola, skąd przeniósł się m.in. do Widzewa Łódź czy Wisły Kraków. Grał także w Fc Nantes, Chievo Werona i Hellas Werona. Na swoim koncie ma także kilka występów w seniorskiej reprezentacji Polski.

Legia Warszawa, którą reprezentuje zduńskowolanin Rafał Augustyniak grała o wejście do Ligi Konferencji. Przeciwnikiem legionistów była duńska drużyna, FC Midtjylland. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:3. Drugi mecz zakończył się zwycięstwem „Wojskowych” po serii rzutów karnych. W obu spotkaniach Rafał Augustyniak rozegrał pełne 90.minut. Zduńskowolanin swoją karierę piłkarską rozpoczynał Pogoni Zduńska Wola, skąd przeniósł się do Widzewa Łódź. Potem przeniósł się do Jagielloni Białystok. Grał też w Pogoni Siedlce, Wigrach Suwałki i Miedzi Legnica. Występował także w rosyjskiej ekstraklasie.