Pogoń Zduńska Wola wygrała z drużyną ze Zgierza, przegrała z Janiszewicami [zdjęcia]

Krzysztof Kochelak
Dwa mecze kontrolne rozegrały w miniony weekend drużyny Pogoni Zduńska Wola. W sobotę pogonisci wygrali z Włokniarzem Zgioerz, a w niedzielę przegrali z TS Janiszewice.

Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz kontrolny z występującym w Łódzkiej Klasie A zespołem Włókniarza Zgierz, w sobotę 25 stycznia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli

W drugim meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym seniorzy Pogoni Zduńska Wola wygrali na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Włókniarzem Zgierz 6:2. Następnym rywalem żółto-zielono-czarnych będzie trzecioligowa Unia Skierniewice.
Goście objęli prowadzenie już w 2. minucie. Po wyrzucie futbolówki z autu i dośrodkowaniu w pole karne, Krzysztofa Chruściela strzałem głową zaskoczył Jakub Bistuła. W kolejnych 120 sekundach Chruściel dwukrotnie uchronił zespół przed stratą kolejnych goli. Gospodarze odpowiedzieli w 5. minucie. Składną akcję Pogoni minimalnie niecelnym uderzeniem zamknął Mikael Idzikowski. Szybko strzelony gol sprawił, że w kolejnych minutach przyjezdni schowali się za „podwójną gardą”, licząc na kontrataki. Przez długi czas podopieczni trenera Michała Bistuły nie mogli sforsować defensywy Włókniarza. Udało się tego dokonać dopiero w 29. minucie. Futbolówkę z prawej strony dograł Adrian Budka, a tę z kilku metrów do siatki wpakował Adrian Bartczak. Tuż przed przerwą zduńskowolanie zdobyli jeszcze kolejne dwa gole. Najpierw z dystansu przymierzył Idzikowski, a chwilę potem dośrodkowanie skutecznie zamknął Adam Konieczny.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Goście potrzebowali zaledwie 180 sekund, aby zdobyć kontaktowego gola, a Artura Melona pokonał Michał Szczepaniak. Rozdrażnieni gracze Pogoni ruszyli do zmasowanych ataków, ale te przyniosły efekt dopiero na kwadrans przed końcem meczu, gdy golkipera zgierzan zaskoczył Hubert Śmietański. W 80' Minucie po dwójkowej akcji Wojciecha Chmielewskiego i Princewilla Okachiego, ten drugi podwyższył rezultat meczu. Wynik zaś ustalił Adrian Budka popisując się efektownym uderzeniem z okolic szesnastego metra.
Mecz z drużyną ze Zgierza zakończył się wynikiem 6:2 dla Pogoni.

Następny mecz kontrolny drużyna Pogoni rozegra 4 lutego o godzinie 18 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z trzecioligowym zespołem Unii Skierniewice.

Natomiast w niedzielę, 26 stycznia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli druga drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała pierwszy mecz kontrolny z wiceliderem sieradzkiej klasy okręgowej zespołem TS Janiszewice. Młody zespół Pogoni do przerwy dzielnie przeciwstawił się wyżej notowanemu rywalowi, jednak w drugiej połowie meczu zdecydowaną przewagę posiadali goście.Mecz zakończyl się wygraną TS Janiszewice 0:6.