Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli będzie park ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE

OPRAC.:
Jolanta Jeziorska
Jolanta Jeziorska
Ten zaniedbany teren między ulicami Sieradzką a Kaczą ma zmienić się w park
Ten zaniedbany teren między ulicami Sieradzką a Kaczą ma zmienić się w park Jolanta Jeziorska
Kiedyś był tam tzw. małpi gaj i cieszące się złą sławą miejsce. Później rozebrano popadającą w ruinę starą kamienicę i powstał plan na stworzenie fajnego i przyjaznego mieszkańcom miejsca pełnego zieleni. Teraz plan zaczyna się krystalizować. Zduńska Wola pozyskała blisko 900 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na stworzenie parku przy ul. Sieradzkiej.

Ma być ładnie, zielono, estetycznie i nowocześnie. Ma to być miejsce, gdzie chętnie przyjdą zrelaksować się zduńskowolanie. Tak ma się zmienić zaniedbane od lat miejsce przy ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli. Na utworzenie tam parku zduńskowolski samorząd miejski pozyskał 870 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi.

Po podpisaniu umowy z Funduszem przystąpimy do przygotowania przetargu, wyboru wykonawcy i rozpoczęcia prac. Część tzw. Trzech Koron czyli obszar pomiędzy ulicami Sieradzką i Kaczą zmieni się w bezpieczny, przyjazny, pełen zieleni i łąk kwietnych park - informuje wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk

Alejki, mostki i mała architektura i ...

Wiceprezedent Zduńskiej Woli informuje, że inwestycja obejmuje wykonanie alejek parkowych wraz z drewnianymi podestami – stanowiącymi swego rodzaju ,,mosty” zawieszone ponad zielenią. W miejscach, gdzie alejki będą przecinać rów chłonny, zbudowane zostaną dwa mosty oraz trzeci nad Pichną. Na obszarze parku zostanie zamontowana mała architektura, czyli m.in. ławki, elementy placu zabaw, oświetlenie i monitoring.
W ramach architektury krajobrazu na teren zostaną zwiezione kamienie polne oraz głazy narzutowe, które zostaną wkomponowane w teren. W czterech lokalizacjach, na nasłonecznionych obszarach zostaną utworzne pryzmy piaskowo – gliniaste. Pryzmy będą stanowiły ostoje dla owadów zapylających. Nasadzone zostanie 230 nowych, co najmniej trzyletnich drzew w postaci skupin brzóz brodawkowatych, które będą stanowić ekrany zamykające osie widokowe parku. Ponadto, założone zostaną łąki kwietne na obszarze blisko 13 tys. m2.

Istniejąca zieleń zostanie poddana pielęgnacji. W wybranych miejscach pod istniejącymi skupiskami drzew nie przewiduje się ingerencji w istniejącą zieleń i grunty – obszary te będą stanowiły ostoję naturalnej roślinności oraz siedlisko ptaków i owadów. W tych strefach nie jest planowana ingerencja budowlana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto